| anonim_4396 a întrebat:

Pot ramane insarcinata daca am intretinut relatii sexuale cu prezervativ.mentionez ca nu s-a intamplat nici un accident, mi-a venit menstruatia, si nici nu am avut greturi.sau lesinuri, in prima perioada dupa ce s-a intamplat, nu am reusit sa fac vreun test de sarcina sau sa merg la ginecolog.sau asta este doar vreo obsesie de-a mea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, nu mai sunt cu tipul respectiv. a fost un accident, ce s-a intamplat in seara respectiva, fiind la un fel de petrecere.si nu imi aduc aminte prea bine toate detaliile ce tin de seara respectiva.insa nu as fi uitat de prezervativ. tipul oricum era mult mai experimentat ca mine, si a avut grija. sper insa sa fie doar imaginatia mea.:d

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti ramane insarcinata daca folosesti prezervativul, dar riscul este foarte mic (sub 1 la 1000). Daca ai folosit prezervativ, nu s-a intamplat nici un accident, ciclurile iti sunt in continuare regulate, nu ai simptome de sarcina, atunci precis NU esti insarcinata.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti ramane insarcinata daca folosesti prezervativul, dar riscul este foarte mic (sub 1 la 1000). Daca ai folosit prezervativ, nu s-a intamplat nici un accident, ciclurile iti sunt in continuare regulate, nu ai simptome de sarcina, atunci precis NU esti insarcinata.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

... O mica sansa exista intotdeauna, din pacate! Poate fi defect prez, sau potio sa-l fi fisurat la desfacere sau aplicare-de aia eu insist mereu pentru o manichiura impecabila, adica, atat curatenie mainilor, dar si ingrijirea lor, in sensul sa fie si f. bine pilite unghiile, astfel incat acest risc sa fie eliminat! Ia un test barza, fa-l si linisteste-te! Spune-ne-ne peste o vreme cum e, mai esti cu tipul, e bine? etc... Psiho

pupimik
| pupimik a răspuns:

Daca ai folosit prezervativ si nu a avut loc niciun accident... n-ai cum sa ramai insarcinata! E doar imaginatia ta! :*