| anonim_4396 a întrebat:

Am cateva intrebari la care am nevoie de raspuns urgent.
1.Cam cat costa un test de sarcina?
2. Testul se poate face in timpul menstruatiei sau trebuie sa treaca aceasta perioada?
3. Daca am intretinut relatii sexuale neprotejate fara ca baiatul sa ejacueze in mine si in aceeasi zi mi-a venit menstruatia ce riscuri exista sa raman insarcinata?
Va rog frumos raspundeti-mi cat mai repede.
Cel mai bun raspuns primeste funditahappy

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

1. intre 10 si 15 lei, depinde de firma;
2. Daca esti la mestruatie, putin probabil sa fii si insarcinata.Sunt cazuri exceptional de rare cand menstruatia vine peste sarcina, dar exista.
3.Riscul este, dar foooooooooarte mic!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. In jur de 8-12 lei.
2. daca esti convinsa ca este menstruatie, nu are rost sa faci test de sarcina. Daca suspectezi ca este o sangerare pe sarcina, testul se poate face in timpul sangerarii, fara a fi influentat de ea. Totusi, se recomanda sa se faca la 7 zile de la aparitia sangerarii.
3. daca mesntruatia a venit in ziua in care trebuia 9a fost regulata), riscul este practic zero.

| Ayna a răspuns:

E foarte ieftin testul.
Daca ai ciclu, nu esti insarcinata.
Aceasta perioada cind trebuie sa se inceapa ciclul este nefertila asa ca nu poti ramane insarcinata.
Si daca partenerul nu e ejaculat.in genere sansele sunt nule ca ai fi insarcinata!

| Kry_9749 a răspuns:

1. eu mi l'am luat pe cel mai bun cu 12 leiwinking
2.trebuie sa treaca minim 21 de zile de la contactul sexualwinking
3. exista sanse relativ miciwinking
bafta :*