| alinaelina a întrebat:

Pot sa raman insarcinata daca s-a terminat pe vaginul meu cand eram in perioada fertila, iar dupa 20 de min mi-a introdus degetele in vagin?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca sperma a fost ejaculat IN EXTERIORUL vaginului, fiindca ''pe vagin'' este imposibil din moment ce vaginul se afla in intregime in interiorul corpului, reiese ca posibilitatea ca sperma sa se si poata scurge in interior prin deschiderea vaginala este foarte mica insa NU si imposibila.
De asemenea daca in acel moment ciclul tau menstrual era in perioada sa fertila, atunci se poate aprecia/considera ca era o anumita posibilitate sa fi fost introdusi cativa spermatozoizi in vagin odata cu degetele care puteau fi manjite cu sperma si astfel sa ia nastere o sarcina prin... masturbare. big grin

| mihai69 a răspuns:

Pe vagin e cam greu, că e un organ intern.
Deci da, se poate să fi rămas...

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa ramai gravida in urma introducerii degetelor introduse in vagin si care probabil aveau sperma pe ele.

| Teo29 a răspuns:

Sanse de sarcina vor exista mereu, daca o faceti neprotejat!

Sfat : Folosiți prezervativul pe viitor, corect, și de fiecare data!

| Catalin77945 a răspuns:

Se poate

| Anonimfath555 a răspuns:

Da