| anonim_4396 a întrebat:

Credeți ca pot sa raman însărcinata?!
Adica acum aproape 2 saptamâni, am facut dragoste cu iubitul meu.
Inainte ne-am jucat putin, adica mi-a introdus putin penisul in vagin. avea acel lichid, dupa ne-am mai atins organele dar fara sa mai facem nimic.
Dupa acel calendar nu eram in perioada fertila.
Cand te sigura pot fi?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Siguranta intr-o astfel de situatie iti poate fi garantata doar de gradul de REGULARITATE a ciclului menstrual. O sarcina poate sa ia nastere doar in urma fecundarii ovulului de catre un spermatozoid, iar acel OVUL VIABIL nu poate exista decat intr-un moment foarte bine determinat si anume in preziua de sfarsit a PERIOADEI FERTILE. De asemenea acel lichid preejeculator este steril in momentul producerii ei de catre glandele bulbouretrale. In cazul descris in aceasta intrebare, probabilitatea de a se putea naste o sarcina teoretic este aproape imposibila. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca a fost numai lichid preejaculator, este imposibil sa ramai gravida.