| PeeJayPee a întrebat:

Poti ramane insarcinata daca baiatul nu isi da drumu in tine am fost virgina si am facut doar de 3 ori o data cu prezervativ si de doua ori nu vreau sa stiu va rog sa raspundeti serios daca stiti si daca puteti

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, se poate din cauza lichisului preseminal. Dupa cum stii, ziua primului contact sexual are risc maxim de sarcina, asa ca daca el este foarte sigur ca u a ejaculat in vagin, iar dupa fiecare ejaculare s-a spalat si a urinat (pentru a elimina sperma de pe penis si uretra), poti accepta ca ai un risc de aproximativ 30% de a fi insarcinata.

| mona a răspuns:

Poti ramane inca de prima data, depinde in ce perioada erai fertila sau nefertila

| ranita a răspuns (pentru mona):

Nu inteleg de ce voi toti copii va incepeti viata sexuala asa de repede.Nu stiti sa profitati de dragostea pura dintr-o relatie

| mona a răspuns (pentru ranita):

Daca mie mi-ai adresat,, mesajul,, sa stii ca eu chiar nu sunt copil desi as vrea sa mai fiu

| PeeJayPee explică (pentru ranita):

Am 19 ani nu consider k sunt un copil

| ranita a răspuns (pentru PeeJayPee):

Eu consider ca nu e momentul potrivit si ar trebui sa mai astepti. oricum e decizia ta, eu ti-am spus doar parerea mea

| PeeJayPee explică (pentru ranita):

Mersi insa nu ti-am cerut parerea ca de altfel nici celor de mai sus ci doar un sfat faceti oamnenii care intreaba sa se simta prost si de kkat de parca voi nu gresiti...Inf nu asta era ideea daca doriti sa raspundeti raspundeti la subiect si la intrebare nu va mai dati cine nu sunteti si o ardeti cu teorii toti suntem constiienti faptul ca unii intreb no fac k nu stiu ci doar ca sa se asigure iar voi nu stiti cum sal mai panicati si sal mai alarmati ce sa mai Romanu. VA ROG K PE VIITOAR DAK VRETI SA RASPUNDETI FACE6TIO FARA IRONII SI GEN DIN ASTEA DAK SE POATE DAK NU NU MAI RASPUNDETI

| ranita a răspuns (pentru PeeJayPee):

Tocmai de aia ti-am zis pentru ca nu as vrea sa gresesti si tu ca alte fetite de varsta ta si peste cateva luni sa afli ca esti mamica.vad ca nu esti prea informata in legatura cu nik...nici macar nu sti daca poti ramane insarcinata ce sa mai zic de boli si alte cele...asa ca nu te oftica asa pentru simplu fapt ca ti-am zis ca nu inteleg de ce ti-ai inceput viata sexuala fara sa stii ce presupune asta ci bucura-te ca sunt femei care vor sa iti deschida ochii.Cand o sa fi de varsta mea o sa imi multumesti si o sa te gandesti dintr-o alta perspectiva

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
daca iubitul tau nu a eliminat "icrele" in "cutiuta" ta, poti sta linistita, dar cu toate astea sa stii ca si o picatura de placere e de ajuns pentru o sarcina, cel mai bine e sa astepti 14 zile de la ultimil contact si sa iti faci un test..eu nu inteleg de ce va incepeti viata sexuala daca nu stiti sa va protejati? nu ati auzit de boli venerice? riscati multe pentru 5 minute de placere..de varsta nici nu va intreb ca imi e frica sa aflu...straight face
O zi frumoasa sa aihappy

| Eღilia62 a răspuns:

Da,e posibil sa fi ramas, deoarece nu ai folosit prezervativ.Nu conteaza de cate ori ai facut-o, nu te-ai protejat si vei suporta consecintele.Ia-ti un test de sarcina de la farmacie sa vezi daca esti sau nu.

| Azµre a răspuns:

Da poți rămâne însărcinată.
oricând există riscul unei sarcini!

| stark47 a răspuns:

Faptul ca ai facut o doar de 3 ori, chiar nu conteaza.e posibil sa ramai si din prima.de ce nu iti iei un test de sarcina? astfel lamuresti toata confuzia

| PeeJayPee explică (pentru stark47):

Ok sad numai pot de ingrijorare sad

| stark47 a răspuns (pentru PeeJayPee):

Daca nu si a dat drumul in tine nu ai de ce sa te ingrijorezi.mai gandeste te si la perioada ta fertila.insa testul de sarcina ar trebui sa fie dovada "suprema". succes

| ionut671 a răspuns:

Doar 3 ori trebuie sa mai muncesti media este 30 40 si dupa aia rezultatu

| ranita a răspuns:

Imi cer scuze nu era pentru mona mesajul meu ci pentru PeeJayPee, sunt noua pe blog big grin

| mona a răspuns (pentru ranita):

Acum am vazut ....scuze acceptate...se mai intampla sa gresim

| PeeJayPee explică:

Va multumesc enorm sper ca toti care ati vb aici aveti experienta multumesc inca odata