| sonia_3602 a întrebat:

Poti ramane insarcinata daca faci dragoste in ultima zi de ciclu?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Adica ultima zi de sangerare? Da, dar riscul este destul de mic. Faptul ca "X" a facut si nu a ramas nu reprezinta o garantie. Eu stiu pe cineva care a ramas.

12 răspunsuri:
| beba a răspuns:

Nuwinking

| gabimaris a răspuns:

Ramai insarcinata daca faci sex neprotejat in perioada fertila!!! La cele mai multe dintre femei perioada fertila se afla la jumatatea distantei dintre doua sangerari menstruale! Sexul in timpul sangerarii poate favoriza instalarea unor infectii vaginale si nu numai, nu si o sarcina (desi sunt femei cu ovulatii aritmice)!

| gabimaris a răspuns:

Depinde cat de viabili sunt spermatozoizii! Daca mediul uterin este acid ei nu au multe zile de trait, dar daca mediul uterin este bazic iar ovulatia ta sa fie neregulata s-ar putea sa ai sanse sa ramai insarcinata!

| bibitza a răspuns:

Maiiiii...eu stiu ca daca faci drag q o saptamana inainte de menstruatie, in timpul ei si dupa q o saptamana nu ai cum sa ramai! eu asa stiu si asa fac de 2 ani big grin j nu am ramas nikiodata big grin

| pas a răspuns:

Din cate stiu eu nu, eu am facut asta si nu am ramas insarcinata. toata treaba asta cu sarcina depinde 905 de perioada fertila adicva de acele zile din jurul ovulatiei 4 inainte si 3 dupa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da. uterul e totusi deschis.la animale perioada de ciclu se numeste "calduri"adica perioada cea mai buna pentru procreere si noi cum nu sintem plante...

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ca si eu tocmai acum am facut-o si sceeiasi intrebare mi-am pus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unele spun da, altele spun nu :-s oare ce sa mai creada lumea?hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hahahahhaha si noi am facut la fel si habar n-avem laughing

| nicole_9980 a răspuns:

O doamne! Nu poti ramane insarcinata daca faci dragoste in ultima zi de ciclu si nici in perioada ciclului, dar nu este o metoda garantata 100%. Intrebarea asta mi-am pus`o si eu de 1001 de ori, dar intr-un final am gasit raspunsul. pentru orice eventualitate, parerea mea este sa folosesti o metoda contraceptiva. cel mai indicat ar fi prezervativul pentru ca te poate feri si de o sarcina nedorita si de o boala cu transmitere sexuala, care crede-ma ca in perioada delicata isi face cel mai frecvent aparitia. Mult succes!