| AlinElle89 a întrebat:

Poti sa faci o persoana sa se ataseze de tine? Cum?

6 răspunsuri:
| dreamgirl16 a răspuns:

Ei...chestiile astea vin de la sine,orice persoana se ataseaza de cine simte ca e nevoie,daca simte ca are nevoie de tine cu siguranta va tine la tine,depinde mult si de atitudinea ta,Sa ii dai impresia ca renunti la unele lucruri pentru tine pentru a fii cu acea persoana sau pentru a ii fii alaturi la greu,trebuie sa faceti lucruri vesele impreuna... poze iesiri prin parc,discutii spumoase despre baieti,fete. ceea ce fac fetele in general,eeh imi amintesc de mine ce prt buna eram cu o fata,cand eram impreuna ieseau scantei,acum cand ne vdm ne vb deparca nici nu ne-am mai cunoaste,ai grija daca cineva se ataseaza de tine sa nu-l ranesti, te pup, bafta:*

| rino90 a răspuns:

1. iti trebuie un punct de start de care putini isi dau seama. superioritate intr-o oarecare anumita chestie (varsta, bani, intelect, frumusete, orice)
2. atat-i ca ti la el/ea (atractia unuia devine atractia celuilalt)
3. daca esti baiat asta va functiona: orice conflict sau problema n-o lasa pe alta data, pentru ca odata ce a plecat de langa tine, ramane impregnata chiar daca apoi "o rezolvi". (asta confera incredere si siguranta)

| blackangel95 a răspuns:

Da. poti sa ii fii aproape cand e suparat sa ii ridici moralul, sa il faci sa aiba incredere in orce, sa fii draguta mereu cu acea pers, sa ii sari mereu in ajutor, sa vb mereu cu el/ea.

| crucialmelody a răspuns:

Iubind-o. Prin fapte! Not just words.

| funxoxo a răspuns:

Ai nevoie de timp. Trebuie sa fie ceva care sa ii placa la tine, felul cum esti, cum te porti, cum ii vorbesti. sa petreceti mult timp impreuna, sa incerci sa o/il intelegi cand ii este greu si sa il/o consolezi.Stiu ca nici o prietenie nu e perfecta, dar se poate apropia mult de a fi, evita minciunile, cuvintele jicnitoare sau descurajatoare. sper ca te-am ajutat happy peace

| Brakey a răspuns:

Petreci muult tim cu acea persoanaa!?!big grin si faci ce ii placee.