| SebastianCMT a întrebat:

Ma intreb uneori daca mai exista fete, dar si baieti care sa stie cu adevarat ce-i aia o relatie, bazata pe sentimente si respect reciproc happy Daca, mai poti gasi o persoana care sa se ataseze de tine pentru ceea ce esti tu, nu pentru banii tai, sau pentru nu stiu ce interes...

9 răspunsuri:
| Silviu591 a răspuns:

Da exista, exemplul meu, ma iubeste pentru ceea ce sunt si eu o iubesc pentru ceea ce este.

| neutrino a răspuns:

Adesea vad acest tip de intrebare venita din partea celor care-si motiveaza insucesul pe baza asa-zisei imoralitati din partea persoanelor de sex opus. Este si normal ca macar la adolescenta fetele sa viseze la un Fat Frumos, iar acesta nu poate fi (nici in povesti) urat si sarac. Tot la fel si baietii viseaza la o Ileana Cosanzeana.

| LoveSleep a răspuns:

Când o să ne strângă ăl de sus din cer pe toți la un loc, tu să tragi cu ochiu la cei care vor merge în rai. Încearcă să te strecori acolo și-o să găsești ceea ce cauți. Până atunci, nu. Suntem oameni și avem o groază de defecte. Să iubești pe cineva DOAR pentru ceea ce este în interior e aproape imposibil.

| OldSoul a răspuns:

Mai exista, dar e mai greu de gasit o asemenea persoana, mai nou toti au interese, bani, aventuri si altele de aceea mare parte ajung sa divorteze, sau sa isi insele parteneri.
Majoritatea nu realizeaza adevaratele scopuri in viata, si luand decizi in graba fac gafe, pe care le vor regreta mai tarziu.

| SkyPilot a răspuns:

Mai sunt, dar ai de cautat happy

| ALGator a răspuns:

Trebuie să nu încetezi să cauți, sa înveți să evaluezi pe cineva suficient de repede, să te modelezi și tu însuți ca să nu fi prea idealist sau pretențios. Fără interese nu am supraviețui, dar trebuie ca ele să nu devină o piedică.
Dacă nu există nimeni în cartier, mergi mai departe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vremurile alea sunt demult uitate omule, pierdute in avansarea noastra sociala.Mai exista dar sunt cazuri extrem de rare precum o eclipsa de soare. Iubirea, dragostea, atractia, atasarea spune-i cum vrei, in ziua de azi e mai mult un interes.Asa a fost, asa este si asa va fi. Daca vezi o fata si-ti place de ea, nu o pune tare la inima, nu e speciala e o fata ca oricare alta.Treci mai departe si lasa norul de praf in spate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma intreb daca tu stii cu adevarat ce-i aia o relatie. Apoi iti citesc intrebarea si realizez ca habar n-ai.

| Ceva123 a răspuns:

Da inca mai exista, dar cazuri foarte rare.
Oamenii din zilele noastre nu mai aprecieaza sufletul ci trupul si cand realizeaza ca vor suflet nu il mai pot gasi deoarece si-au irosit timpul.
Eu sunt de 3 ani in relatie cu un baiat, dar sta la 348 km distanta de mine si ne-am vazut doar o singura data in aceasta perioada. E destul de greu dar ne iubim mult si asa rezistam.
Aici punem suflet, mult suflet...si asa ar trebui sa faca multa lume.