| anonim_4396 a întrebat:

Poti sa iti pierzi virginitatea masturbandu-te? Daca da, de unde stii daca mai esti virgina?

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Numai daca rupi hymenul.De unde sti, in majoritatea cazurilor singereaza daca se rupe.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru gemeni6226):

GRESIT. Himenul fetelor de obicei tinere, se poate rupe din multe cauze/motive care nu au absolut nici-o legatura cu sexul. Ruperea himenului adica DEFLORAREA in termeni medicali, se produce destul de des in cazul fetelor care practica baletul, ciclismul, escalada/catararea sau alpinismul. Este determinat medical ca ruperea himenului in cazul a circa 42% dintre femei se produce FARA SANGERARE in cazul in care himenul este aproape complet lipsit de vascularizare. NO COOMENT big grin

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Virgina este orice persoana care nu a avut contact sexual cu o alta persoana. Deci nu iti poti pierde virginitatea singura.

| corbulalbrosu a răspuns:

Virginitatea se pierde doar/numai in urma unui contact sexual, adica procesul de atingere dintre cele 2 organe sexuale a himenului de catre penis urmat de penetrarea vaginului de catre penis. Ruperea sau chiar si doar lezarea partiala a himenului se numeste DEFLORARE si aceasta modificare a "pasaricii" poate fi provocata si de o masturbare neatenta fara a fi vorba de un contact sexual. In concluzie virginitatea nu se pierde in urma masturbarii daca nu intervine si contactul sexual. Virginitatea fiindca este doar un concept psihico mintal, imaterial, invizibil fara urme concrete/palpabile in vagin NU poate fi dovedit si din acest motiv trebuie acceptat ceea ce declara/sustine fata/femeia in legatura cu virgnitatea sa. Sanatate!

| corbulalbrosu a răspuns:

21:24
aniko62 a evaluat răspunsul tău GRESIT. Himenul fetelor de obicei tinere... ca fiind folositor.
21:13
 mihai69 a evaluat răspunsul tău GRESIT. Himenul fetelor de obicei tinere... ca fiind folositor şi inteligent.
21:13
 mihai69 a evaluat răspunsul tău Virginitatea se pierde doar/numai in... ca fiind folositor şi inteligent.
Ca sa intelegi ca m-ai blocat nejustificat rolling on the floor rolling on the floor

| minrest a răspuns:

Te poti deflora, mai precis daca obisnuiesti sa te masturbezi la interior sigur te vei deflora. Dar de ce ai vrea sa te masturbezi la interior? In caz ca nu ai observat, clitorisul e situat la exterior.