| robi_4834 a întrebat:

Poveste prea lunga sa o detaliez. Am cunoscut o fata pe mass despre care la inceput am crezut ca-i o gluma, o farsa fiindca nici nu ne-am intalni niciodata si era foarte draguta. Verisoare mea Antonia i-a dat id-ul meu( sunt Robi si am 15). Am vorbit insa mult cu aceasta fata, Diana, m-am convins ca nu-i doar o gluma. Semanam foarte mult. Ea sta intr-un sat din apropiere( eu stau in Tg. Mures). Asa pas cu pas m-am indragostit de o fata pe care n-am vazut-o niciodata. Era foarte draguta cu mine, nu ne-am certat niciodata, totul mergea excelent. Si-o tinut varamea ziua ei la tara, eu i-am spus la Diana ca vin, si ea m-o intrebat de multe ori, dar nu m-am dus deoarece in ziua urmatoare incepea scoala si nu puteam sa ma intorc in seara aia. De atunci o sunam, i trimiteam mesaje, nu mai raspundea. Varamea mi-a spus ca nu are prieten, deci nu-i aia, eu cred ca e suparata pe mine, insa odata am sunat de pe alt nr. si mi-o rapsuns, i-am explicat toata problema. Apoi pe mass i-am spus ca daca ma uraste, sa imi i-o zica si termin, dar mi-o zis ca nu ma uraste, si o spus ca o avut ceva probleme cu telu si nu avea timp... Cam 50% pot sa cred din ce o zis, dar nu m-o mintit niciodata, si cineva nu se schimba asa repede si asa de mult. Am rugat-o azi sa intre maine pe mass oricand poate ca i-am scris o poezie(una foarte buna, sunt bun poet) si as vrea sa i-o arat. Bine, n-am mentionat faptul ca i-am scris o poezie, i-am spus ca vreau sa-i arat ceva. Am facut-o un pic sa rada, intotdeaua i placea ca eram amuzant. Nush daca sa-i arat poezia sau nu, poate ma va crede nebun, poate nu... Ce parere aveti despre toate astea? Trebuia sa fii renuntat de mult si sa nu-mi pese deloc, ori sa continuu si sa vad ce probleme avea?
SCZ ca v-am plictisit cu asta si multumesc tuturor care au citit asta, mersi si mai mult celor care si raspundbig grin. Respect!big grin

3 răspunsuri:
| LolitaLempicka a răspuns:

Nu insista asupra problemei! o sa te creada un stresant si disperat.acu asta e, treci peste. daca vrei ca totul sa fie bine intre tine si ea nu incerca sa ii arati ca esti disperat dupa ea.mai treci si cu vederea unele lucruri,suparari...ce modest esti in legatura cu poetul,parerea mea este sa ii arati poezia, cred ca iti va aprecia efortul. apropo, spune-mi si mie o parte din poeziebig grin

| alexutzaalitza a răspuns:

Esti foarte dragut sunt fata si stiu ce spun sa nu eviti nici odata sa spui o poezie unei fete mai ales de este scrisa de tine eu l-as adora si mai mult pe acel baiat care mi-ar scrie o poeziu cu mult mult curzj dar poti sa o scrii si aici sa iti spun eu ce ii mai trebuie sunt cea mai buna din clasa am numai laude de la dna de roman ca ma pricep si numi zece.

| StefySmile97 a răspuns:

Sincer,incearcati norocu, nu stii ce se poate intamplabig grin...si daca iti iese esti tare daca poti tine o relatie la distantahappy...