| sweetgirl13 a întrebat:

Povestea e cam complicata! totul a inceput la o petrecere de craciun la care eram. eu stateam cu prietena mea cea mai buna si am facut cateva glume proaste pe seama ei asa ca a zis ca mi-o face ea inapoi si i-a zis unui tip (cel mai dragut din scoala ) ca il plac. chiar daca nu era adevarat el din pacate a crezut, iar de atunci ma ignora. dupa vreo doua saptamani eu si resperciva prietena ne-am intalnit cu el si i-am explicat ca doar ne tachinam si ca nu e adevarat. te cate ori ne intalnim se uita la mine, rade si le saluta doar pe persoanele ce sunt pe langa mine pentru a-mi face in ciuda. problema e ca am inceput sa il plac si ar fi ciudat sa merg sa i-o spun... nu stiu ce sa fac, oare el ma place? cateva sfaturi va rog si fara glume proaste!

Răspuns Câştigător
| Gogu06 a răspuns:

Nici sa fii prea directa nu e bine
1. Strici farmecul
2. S-ar putea sa il sperii
Incearca sa faci niste glume cu el, sa ii sustii punctele de vedere, sa ii faci niste complimente mai mult sau mai putin subtile. Nu toate odata, asa cand prinzi cate un moment. O sa se prinda si o sa il vezi ca singur o sa vina spre tine, atunci o sa i-o spui fara probleme daca nu iti spune el primul.

4 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Nu pot sa stiu ce gandeste dar dupa comportament e mai degraba suparat ca i-a spus prietena ta asta. Vorbeste cu el si spune-i sa nu te mai evite.
Data viitoare fi mai buna prietena cu fata asta si nu mai faceti glume proaste. nu aduce nimic bun

| Azµre a răspuns:

Ai putea să îi spui adevărul nu ai avea ce pierde. Oricum ar fi, îți iei o piatră de pe inimă.

| july00 a răspuns:

Mda..cam ciudat..Incearca sa vorbesti cu el..nu neaparat despre lucrul asta..despre scoala, ceva..stiu eu thinking ..si cand ai ocazia intreaba-l.happy

| P1dgey a răspuns:

Spune-i ca ai inceput sa tii la el si va intelege:X