| Dek a întrebat:

Povestea incepe cam asa...am cunoscut o fata prin intermediul unor prietene am inceput sa o plac, iar prietenele acelei fete care mi-au facut cunostinta cu ea mi-au spus ca si ea ma place si dupa aceea fara sa-i spun nimic despre acest lucru mi-a spus ca ma place de fiecare data cand suntem afara ne tinem de mana o sarut etc. Ea ma mai refuza si o las in pace si dupa vreo 5 minute trece ea la actiune... si am intrebat-o daca vrea sa fim impreuna si m`a refuzat, dar dupa refuz facem exact aceleasi lucruri ca inainte. Din cate am auzit ultimii iubiti ai ei si-au batut joc de ea oare acesta este motivul din cauza caruia ma refuza si pe mine ii este frica sa numi bat si eu joc de ea? Va rog ajutati-ma dati-mi sfaturi cum sai castig increderea si spuneti-mi dc credeti voi ca ma refuza. Dau funda celui mai bun raspuns! Multumesc de ajutor love struck!

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Las-o pe ea sa faca primul pas[tinut de mana, imbratisari, saruturi], incet incet prinde incredere in tine si isi va da seama nu ai intentia de a o dezamagi

| Dek explică (pentru mona):

Tinutul de mana ea a facut primul pas sarutul eu

| Jelly_7813 a răspuns:

Da, te-a refuzat din cauza ca ii este frica de o noua dezamagire in dragoste. Stiu si eu prin ce a trecut. Daca chiar crezi ca nu o sa o faci sa sufere spune-i sa aiba incredere in tine. Increderea ei deja o ai daca ati ajuns asa departe fara sa fiti impreuna. Mai incearca. Fa ce iti spune inima! BAFTA!

| Psihologul a răspuns:

Demonstraza-i ca esti diferit.
Demonstreaza-i ca meriti toata atentia ei si ca nu are de ce sa se teme.
Ai grija de ea, fii un bun protector pentru ea. Comporta-te exemplar sau ..fii tu insuti.

Lasa pe ea sa isi dea seama singura ce fel de persoana esti, o sa vina singura la tine. Continua asa. Esti pe drumul cel bun.
Succes.

| Moon4Lord a răspuns:

Wow eu am cautat la search joc actiune si mi-a aparut intrebarea ta rolling on the floor