| lumylumy a întrebat:

Prietena mea are o problema, a facut sex cu prietenul ei si nu s-au protejat tin sa mentionez ca nu a terminat in ea, de obicei menstruatia ei nu vine pe aceeasi data trebuia sa i vina intre 30 si 1 ianuarie si nu i-a venit de frica si a cumparat 2 teste de sarcina si i-a iesit negativ, poate fi vor de o raceala sau o sarcina, astept raspuns urgent.multumesc

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi vorba despre o sarcina, sa mai repete maine un test de sarcina din urina de dimineata. Daca iese negativ, atunci situatia e destul de serioasa. O intarziere de 14 zile in absenta sarcinii impune consult ginecologic cat mai repede (de preferat tot maine) si investigatii serioase pentru depistarea cauzei.

| Oktavian a răspuns:

Nu prea pricep in asa chestii dor spune-i sa se adreseze medicului!

| alee_3151 a răspuns:

In cazul asta ar trebui sa mai astepte cateva zile, si apoi sa isi ia din nou un test de sarcina. Daca acesta este negativ, atunci nu cred ca ar mai trebui sa se ingrijoreze...Probabil e vreo raceala sau o simpla intarziere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,
Pai exista sanse adica problema este ca nu testele de sarcina sunt bune, sa se duca la ginecolog acolo sigur primeste un raspuns sigur!
Numai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poii cared ca este vorba despre o racealawinking