| alexutza222 a întrebat:

Prietena mea este insarcinata. Asa cum stiti din intrebarea veche ea e araboaica (dupa tata), iar iubitul ei roman, crestin-ortodox, iar tatal ei nu accepta relatia si face tot posibilul sa ii desparta. El a incercat sa vorbeasca cu tatal ei si nu au ajuns la nicun rezultat. Tatal accepta relatia doar daca el se converteste, iar el nu vrea sa se converteasca la islam. Ea nu stie ce sa faca: sa avorteze, sa fuga cu tatal copilului(care sta cu parintii si nu are un venit stabil) sau sa accepte o casatorie aranjata si sa-l minta pe viitorul sot ca el e tatal copilului, ar fi problema ca de la nunta pana la nastere nu vor fi 9 luni si bate la ochi.
Intrebarile vechi pe care le-am pus pe accelasi subiect: Poate va ajuta sa aveti o viziune mai ampla asupra situatiei.
http://www.tpu.ro/......r-pe-mine/
http://www.tpu.ro/......otarat-sa/

Răspuns Câştigător
| SergiuBoss11 a răspuns:

Buna,alexutza! Ce-i drept, omul care se opune aceste-i relatii este tatal ei care a crescut-o de cand era mica.Desi fata a facut o greseala oferindu-si trupul unui barbat inainte de casatorie, desi stim toti ca islamistii tin la puritate, greseala tatalui e mult mai mare. Iubirea nu tine cont de religii, varsta, parerile oamenilor.Baiatul acesta si-a demonstrat dorinta de o avea langa el, desi e insarcinata.Multi "tatici" fug din calea responsabilitatii copilului, dar acest baiat o iubeste pe tanara-i domnita.Greselile indragostitilor sunt mai mici decat greseala tatalui care ar trebui mai intai sa-si deschida mintea si sa se gandeasca la copilul din pantecele fetei.
Daca ar avorta sau ar minti alt om in legatura cu copilul, s-ar mari aceasta lumea a greselilor.

Raspunsul drept si just in legatura cu alegerea ei este urmatorul:Nu-i poti comanda inimii, ea decide unde merge, iar omul in scurta sa viata n-ar trebui sa se opuna valurilor.Sa-si urmeze inima, indiferent de consecinte.

4 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

Indiferent cate saptamani sunt, acolo s-a nascut si e o fiinta umana. :(
http://www.youtube.com/......ttp?/watch

| e1xtz a răspuns:

In telenovela asta proasta toti au problema.
Tatal ei care traieste in fundamentalismul si lumea lui din epoca de piatra.
Prietenul ei care imi imaginez ca este tanar ca varsta, si fiind coate-goale si cam incet la minte, a lasat o fata insarcinata stiind ca el nu este in stare sa se intretina pe el, daramite o familie.
Si tuta numarul ea, care este prinsa la mijloc intre familie si iubit, plus insarcinata la o varsta frageda.
Evident raspunsul meu nu arata ca o solutie, si nu raspunsuri din acestea cauti, dar eu sunt realist si iti spun ca oricum ar proceda intr-o situatie de genul, tot rau iese... oricum o dai.

| Klandestin a răspuns:

Sa avorteze, isi strica toata viata. Ce prostie!

| Klandestin a răspuns:

Nu inteleg cum sa il minti ca ii copilu lui. Omu ala poate nici nu s-a culcat cu ea laughing dar ii copilu lui. Si sigur o sa afle ca nu-i asa, poate o sa vrea test de paternitate...