| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea mi-a zis și asa "acum 26 zile, mai exact pe 29 august, m-am văzut cu iubitul meu. Eu eram la o zi după ovulație (asa îmi spune aplicația), iar el m-a atins la întrare în vagin peste chiloți, dar la un moment dat am simți ca praca m-a atins si pe pielea de acolo, el cu aproximativ 2 ore și ceva (pana sa ma atinga ) și a atins pensiul când a urinat( din câte mi-a zis el s-a spălat pe mâini cu șampon și apa ), dar mi e frica sa nu fi avut pe degete ceva pentru ca el cu o seara înainte s-a masturbat și mi e frica totuși sa nu fi avut ceva pe degete mai ales ca eram dupa ovulație sau în ziua ovulației. As putea rămâne insarcinata.(nu a existat penetrare, nici ejadar ea a citit cică pe net ca poți rămâne insarcinata cu degetele, ca dacă el avea ceva pe mana de când și a atins penisul și ea era la ovulație. Plus a avut și menstruația normala și cică tot ii e frica ca parca urinează uneori mai des,(bea cam între 700-1000ml de lichide ) este constipata(mănâncă și uscat) și a auzit de menstruație peste sarcina, aceste simptome doar 2-4 zile le-a avut acum nu mai are nimic
Atât vrem sa știm dacă poate ramane însărcinată asa

28 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu este si nu poate ramane insarcinata decat cu penetrare si ejaculare in vagin nu prostii ce faceti voi

| Violleta2022 a răspuns:

Cu degetele este imposibil sa te lase gravida.
Gravidia se poate produce NUMAI cand un penis intra in vagin si tu esti in perioada fertila.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Ar putea face un test mâine, mai exact la 33 de zile de la contact, ea având un ciclu între 27-33 de zile, și în urma cu 3 săptămâni avut și menstruația, și urmatore menstruație trebuie sa ii vina peste 9 zile

| dullcat a răspuns:

Buna.Spermatozoizii nu traiesc pe degete de pe o zi pe alta, ci mor in cateva minute, mai exact cand se usuca lichidul seminal.Deci nu exista niciun risc. Data viitoare tineti-va mainile acasa si amanati distractia de acest fel pentru cand sunteti mai mari si mai copti la minte.Nu exista menstruatie peste sarcina.Este un termen eronat care nu ar mai trebui raspandit.Sangerarile acelea apar din diferite cauze si au treaba cu sarcina, nu cu menstruatia, care apare atunci cand nu esti insarcinata. Faptul ca urinezi mai des nu inseamna obligatoriu sarcina. Aveti tot internetul la dispozitie, informati-va.

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Dar nu pot fi insarcinata, nu?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Poate *

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Pai el și a atins penisul cand a urinat, si a trecut cam 2 ore pana a atins o le ea

| dullcat a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca nu esti constienta cum se formeaza sarcina sau esti troll.
Am zis deja ca spermatozoizii mor in cateva minute de la contactul cu aerul, adica daca se afla pe degete, pe mobila, pe tavan, pe pereti, pe haine, pe catel sau pe multe altele.

Urmareste aici: https://youtu.be/Q6NeilJgtyA?si=q_puXKidF1MNje9b

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Dar iubitul ei, care are 17 ani, poate sa se ducă la farmacie sa ii mai ia un test, sau îl întreba cati ani are și asa mai departe?

| dullcat a răspuns (pentru anonim_4396):

Se poate duce. Daca va e rusine sa cereti prezervative, teste de sarcina si alte cele, atunci nu ar trebui sa faceti sex! Va comportati ca adultii cand vine vorba de distractie dar cand dati de belele apelati la adulti straini. Jale...

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Și a cumpărat un test de sarcina Barza ultrasenibil, poate sa îl facă săptămâna viitoare când are 5 săptămâni de la contact, de precizat ca de marți când se fac 5 săptămâni, peste 6 zile trebuie sa ii vina menstruația. Dar nu este sigura dacă răspunsul va fi precis dacă îl face atunci, peste ca în urma cu 3 săptămâni i-a venit menstruația, și are un ciclu care variază între 27-33 de zile

| Marius22222222222 a răspuns (pentru anonim_4396):

Doamne Isuse de nu suntem sătui până peste cap! oameni buni de ce nu înțelegeți că nu există sarcini cu degetul? deci chiar va bateți joc de noi

| Emilian65 a răspuns:

În situația prezentata mai sus, nu este posibil sa fie gravida.

| Miruna333 a răspuns:

Conceptie fara penetrare nu exista.

| FindMyName a răspuns:

Odată ce nu a existat penetrare și nici nu ai ejaculat în ea, e totul bine.
Și cum sa rămâi cu degetele însărcinată? Nu am mai auzit asta...

| anonim_4396 explică (pentru FindMyName):

A citit pe net, ca dacă băiatul ejaculeaza pe degete și asa și dupa le baga în ea poate ramane. Și ei ii e frica sa nu fi avut el ceva pe degete de atunci când și a atins penisul sa urineze, pentru ca cu o seara înainte el s-a masturbat, și ea era la ovulație sau la 2 zile dupa ovulație. Vreau sa știu dacă ea a făcut testul la 22 de zile se la contact, având un ciclu între 27-33 de zile, și l a fcaut seara poate sa se bazeze pe acel test?

| MihaBianca a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate dacă nu se spală pe mâini după ce își atinge penisul să poată fata să rămână însărcinată. Altfel nu îmi explic. Prietena ta ar putea să meargă la un medic dacă vrea să scape de orice temere. La 22 de zile cred că se poate baza. Nu știu pentru că nu am făcut niciodată un test de sarcină. Dar probabil ar trebui ca testul să aibă niște instrucțiuni. Luna următoare ar putea să mai facă un test dacă vrea să fie în totalitate sigură.

| dullcat a răspuns (pentru FindMyName):

,,Și cum sa rămâi cu degetele însărcinată? Nu am mai auzit asta...''

https://www.planificaneprevazutul.ro/......penetrare/

| FindMyName a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai scris așa,, și ei ii frica sa nu fi avut el ceva pe degete de atunci când și a atins penisul sa urineze, PENTRU CA CU O SEARA INAINTE EL S-A MASTURBAT". Nu poate rămâne! Omul s-a spălat pe mâini, și s-a masturbat cu o seara înainte, cu siguranță s-a spălat pe mâini, sau dacă nu, i s-a uscat sperma pe maini, iar odată sperma uscata, și spermatozoizii sunt morți. Nu rămâne!

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Pai vedeți ca exista

| dullcat a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am sustinut ca nu exista.Ci am zis, repet a treia oara, in cazul tau e imposibil. Daca bagi degetele pline de sperma fix atunci pe moment, evident ca exista riscul de sarcina. Dupa 2 zile, adica in cazul tau, nu exista niciun risc, fiindca sperma se usuca in cateva minute din momentul in care are loc ejacularea afara, iar spermatozoizii mor, nu vor trai fericiti, plimbadu-se pe degete nu stiu cate zile. Daca nu esti capabila sa intelegi asta, lasa orice activitate sexuala deoparte pentru cand te mai coci la minte.

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Pai el s-a masturbat cu o seara înainte, și a doua zis dimineața pe la 11 și a atins penisul din nou, și pe la 14 a atins o jos

| VadimIvanov a răspuns:

Nu există sanse.

| tunoi88 a răspuns:

Nu te mai speria, esti bine!

Răspuns utilizator avertizat
| AdrianFoanga a răspuns:

''el m-a atins la întrare în vagin peste chiloți''
Nu-ti este jena sa postezi asa ceva? Prietena ta care de fapt esti tu.