| cristinaelena2013 a întrebat:

Prietenul meu ma dispera nici macar nu ma saruta e schimbat e distant la telefon nu vorbeste mai mult de 2 3 minute nu stiu ce sa ii fac e tot timpul cu prietenii cand e cu mine isi cauta alt ceva de lucru doar ca sa nu ma bage in seama de ce.? nu mai suport ..de cate ori vin de la intalnirea cu el sunt nervoasa trista plang mereu.

9 răspunsuri:
| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Sunt lucruri pe care le simti si tu, prea evidente chiar. Eu zic ca el vrea sa puna punct. Nu stiu unele detalii cum ar fi: va intalniti des? vorbiti zilnic? cand va vedeti vine si cu prietenii? Singura solutie pe care o vad eu este o discutie serioasa. Stabileste o zi in care sa va intalniti voi 2 si vorbeste cu el. Explica-i situatia frumos. Spune-i ca in ultima vreme s-a schimat situatia in relatia voastra si stabiliti amandoi ce veti face: daca incercati sa reparati lucrurile sau renuntati. Suferi mult mai mult acum decat in lipsa lui, crede-ma.

| GabiArian22 a răspuns:

Buna.Nu vreau sa te dezamagesc sau sa te supar si mai tare dar cred ca si tu stii raspunsul la aceasta intrebare dar ti-e frica sa il accepti.Prietenul tau pur si simplu s-a plictisit de tine si nu vrea el sa zica 'S-a terminat" vrea pur si simplu sa te faca pe tine sa iti doresti chestia asta.
Problema e ca el nu realizeaza ca tu il iubesti din moment ce ai face orice numai sa iti ofere si tie un pic de atentie si ajungi sa plangi si sa iti faci nervi din cauza asta
Sfatul meu este sa renunti la aceasta relatie pana nu se inrautateste situatie pentru ca oricare dintre voi va spune 'S-a terminat " pentru tine situatie va vi la fel. Durerea nu se va termina, lacrimile nu se vor opri daca continui aceasta relatie si mai bine ii pui punct si incerci sa treci peste cu alta persoana care va sti sa te aprecieze pentru ceea ce esti si pentru ceea ce faci.Imi pare rau pentru tine, pentru situatia in care esti.Cand iei o decizie sa scrii pentru ca sunt curios cum se va termina toata povestea asta.Multa bafta

| Bubulin4ik a răspuns:

Zii sa va intilniti sa vorbiti intre 4 ochi si vezi care e situatia de fapt, vorbiti deschis si lasa sati spuie ce e in capul lui!
daca vezi ca nu se merita pune punct si atit, o sa-ti fie greu la inceput dar uite asta e! Nu te distruge ai grija de tine, pretuiestete! Bafta:*

| Azre a răspuns:

Discută cu el, ce ne spui nouă?
Până acum de ce nu ai avut o discuție serioasă cu el? Noi ce putem face?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca relatia voastra se rezuma la sex, e posibil sa aiba alta relatie/sentimente pentru alta, sau var 2: amicii il influenteaza neplacut. Comunica cu el. Spune i ce te doare.
)

| Etiene a răspuns:

Intotdeauna este si un sfarsit.

| simonafrumoasa a răspuns:

Uita-te adanc in ochii lui si vezi ce simti! Ascultati inima!

| Ingerintunecat92 a răspuns:

Dai papucii!

| GabiArian22 a răspuns (pentru Ingerintunecat92):

Asta ar fi raspunsul scurt si la obiecthappy