| acvilasurprinzatoare112 a întrebat:

Prima dargoste inseamna cand te indragostesti prima oara de cineva(fara sa ai o relatie cu el) sau prim oara cand ai o relatie cu cineva?

Răspuns Câştigător
| dafy a răspuns:

Buna
scumpa mea, parerea mea e ca prima dragoste e atunci cand iubesti pentru prima data cu adevarat.chiar daca simti o atractie pentru cineva si sunteti sau nu impreunsa nu inseamna ca este prima dragoste.
prima dragoste e aceea care iti ramane imprimata in minte de.a lungul intregii vieti.

12 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Prima dragoste inseamna sa te simti in al 9-lea cer pentru felul in care te simti alaturi de cineva.

Prima iubire inseamna sa multumesti universului pentru ca a creat aceasta fiinta. Chiar daca persoana iubita iubeste pe altcineva.

Nu e obligatoriu sa ai o relatie cu cineva ca sa simti lucrurile astea.

Se intampla sa ne indragostim de cineva pentru ca avem multe lucruri in comun si ne facem iluzii fara ca persoana sa stie ce simtim si gandim noi.

La fel de bine se poate sa iubesti pe cineva fara sa ai o relatie cu el. Sa te bucuri ca exista asa o fiinta pe lumea asta.

Cea mai frumoasa forma de iubire este iubirea pe care o porti celui care a fost in viata ta si a ales sa nu mai fie.

| adrykiba a răspuns (pentru Bacemi):

De ce ''cea mai frumoasa forma de iubire este iubirea pe care o porti celui care a fost in viata ta si a ales sa nu mai fie''?
Ce este frumos in asta sa te bantuie gandul o viata intreaga ca ai iubit pe cineva din toata inima iar acea persoana nu i-a pasat si a plecat din viata ta, cand el insemna totul pentru tine? sad.Ce poate fi frumos in asta?

| Bacemi a răspuns (pentru adrykiba):

Este frumos pentru ca daca iubesti asa iubesti cu adevarat. E singura forma de iubire. Restul sunt amagiri. In rest, e vorba doar de ego.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Cand te indragostesti prima oara de cineva, parerea mea... in prima relatie poate nu te indragostesti de aceea persoana, poate va despartiti dupa o saptamana...

| doc69 a răspuns:

Prima dragoste este atunci cand simti pentru prima data fiori in tot corpul nu are importanta daca ai si facut sex...ci doar senzatia starea de imponderabilitate si de bine

| XxBlueRosexX a răspuns:

Prima dragoste e sa te indragostesti cu adevarat de o persoana cu care ai si stat...si asta ramane in inima toata viata si nu se poate uita niciodata.

| h3r a răspuns:

Ca sa iubesti, nu e nevoie de doi.
Iubesti, indiferent daca sentimentele iti sunt impartasite.
Prima dragoste e atunci cand iubesti din tot sufletul, si indiferent daca si tu esti iubita, iubirea tot o vei simti. Prima dragoste nu o vei uita niciodata, ce-i drept. Nu o sa poti uita ca, pe atunci, nu ai putut sta fara el/ea.
Nu e corect sa explicam noi, ci o sa simti tu pe "pielea ta" cum este sa fi indragostita, sa ai parte de iubire si o mica picatura de entuziasm : fluturasi in stomac.

| acvilasurprinzatoare112 explică:

Ms la toti pentru raspunsuri :*

| Officialme93 a răspuns:

Prima dragoste e persoana care iti pune capac. Care te da peste cap.Cu care tu te simti in largul tau cu care poti vorbi orice.Cu care sa ai o relatie foarte buna. Sa fie ca si cum a ti fi prieteni.Sa bat inima in tine cand esti cu aceea persoana.Cand simti ca ai face orice pentru ea. Sa te poarte pe cele mai inalte culmi. Cam asta ar fi prima dragoste!

| CrazyKiss a răspuns:

Prima dragoste e aceea care iti ramane in inima, suflet, minte toata viata.O sa iti dai seama pe parcurs.Inseamna sa te indragostesti, sa renasti, sa simti ca esti in al 9-lea cer si mai suus!

| AcelTipArogant981 a răspuns:

Primadata cand va cacati impreuna

| LaraLary a răspuns:

Cand ai o relatie