| anonim_4396 a întrebat:

Problema e ca ne placem reciproc dar el nu vrea sa preia initiativa.Eu sunt o tipa mai timida un pic si nu-mi place sa ma dau la baieti pentru ca nu vreau sa par disperata.De multe ori stam pe mess si niciunul dintre noi n-avem curajul de a intra in discutie.Poate ca nu e el potrivitul? nu cred ca are vreun rost sa ne schimbam de dragul altuia. Poate ar trebui sa-si gaseasca o fata cu initiativa care e vorbareata si care are mai multa incredere de sine.Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| BLeur a răspuns:

Bună Tubica.

Păi în primul rând, el trebuie să facă primul pas, fiind băiat. Dacă el este timid, şi ştii sigur asta.fă tu primul pas, dacă vrei să meargă relaţia. Dacă te dai la un băiat nu pari neeapărat disperată, Doamne fereşte..pari o tipă care se dă pe langă un băiat care îl place. Dacă exagerezi cu asta, atunci DA, pari disperată.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : d3l3t3r98

2 răspunsuri:
| LostInBubble a răspuns:

Eu cred ca ar fi mult mai bine sa vorbesti cu el. O data ce esti intr-o relatie, prinzi curaj si mai scapi de acea timiditate.

| alexfb a răspuns:

Dragelor, NU MAI EXISTA REGULI! Daca vrei sa incerci ceva, zi tu! Nu este disperata. Nu e nimic rau in a iesi in oras cu el o data si sa stati de vorba. Daca ii dai de inteles -CLAR- ce vrei o sa preia initiativa. Nu incercati sa dati semne sublime si alte chestii ca nu prea mai merge. Verde in fata sau macar un vernil!