| YinYang_2503 a întrebat:

Problema este urmatoarea:

Sunt cu o fata de 7 luni pe care chiar am ajuns sa o iubesc f mult. Am facut multe pentru ea nu o sa stau acum sa enumar totul doar ca am facut multe lucruri pe care nu le-as fi facut inainte sa o cunosc pe ea printre care mi-am cam suparat prietenii deoarece nu am mai iesit cu ei pentru ca domnisoara devenea geloasa ca cine stie unde ma duc sau fac si in plus am cam plecat de la mine de acasa ca sa stau cu ea sa o mai ajut ba cu treburi ba cu una sau alta mancare curatenie pentru ca ea vine de la scoala f tarziu si nu are timp. Totusi nu asta ar fi problema.

Totul e ok bine si frumos pana o apuca pandaliile, e obsedata de mess sa stea pe mess si sa vorbeasca cu tot felul de tipi care ii spun ca e buna ca e frumoasa ca o plac ca o iubesc ceea ce ma cam supara. Imi spune ca sunt prea gelos si adevarul e ca sunt dar cine nu ar fi cand si-ar vedea prietena vorbind cu tipi si fiind incantata de faptul ca aia ii fac complimente (a se mentiona ca in fiecare zi ii spun cat de frumoasa e si ca o iubesc si etc). Acum se supara si imi spune ca ea e genul mai libertin si ca vrea mai multa libertate si ma impinge dupa 10 minute ma a in brate ma pupa imi spune ca ma iubeste dupa alte 10 minute imi spune ca nu ma iubeste si ca sa o las in pace.

I-am explicat cu frumosul am luat-o pe toate caile sa o fac sa inteleaga sa se mai potoleasca putin si ea si ori spune ca mine ca da si se calmeaza pentru 10-15 minute ori se enerveaza si mai rau. Ne-am si despartit o data 2 zile pe tema asta si dupa m-a sunat si tot ea imi reprosa ca nu stiu sa mai sun ca am lasat-o balta... gen tot vina mea e in tot.

Acum eu m-am cam saturat de prostiile astea numai ca am ajuns sa tin la ea si imi e cam greu sa o parasesc pentru ca nu vreau dar uneori simt ca o iau razna. Acum suntem iar certati ca de obicei i-am spus de dimineata ca as vrea sa ne despartim pentru ca o sa ajung la nebuni si s-a suparat ca i-am zis asta si mi-a zis ca bine ca ramanem prieteni... problema e ca stiu ca nu asta vrea si ca dupa 2-3 zile o sa ne impacam iar probabil. Niste sfaturi daca se poate v-as ruga si imi cer scuze pentru faptul ca am facut o ditamai compunere.

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Uneori călugăria sau măcar pustnicia temporară este o foarte bună soluţie.
Mă nene, eu locuiesc cu prietena mea de ceva vreme şi avem şi ceva mai mult timp împreună decât ai tu cu fătuca asta.
Şi nici eu nu mă dau în lături de la treburile casei şi mai gătesc şi eu, mai fac şi eu curat când am eu liber şi ea e ocupată. Totuşi, pe de altă parte, să-mi facă mie glume dintr-astea,... păi... am cam încheiat orice socoteală instant.
O iubesc dar mai mult decât o iubesc, o respect. Prin urmare, pretind acelaşi lucru: Să mă iubească dar mai înainte de asta, să mă respecte.
Or pe tine fătuca asta poate te-o fi plăcând dar de respectat nu te respectă.
Poate n-o să-ţi fie fain la început dar cel mai bine ar fi să o termini. Dar nu cu certuri, nu cu reproşuri ci pur şi simplu: "Dragă, rămâi tu cu tipii de pe mess, eu rămân cu viaţa mea. La revedere". Atât şi nimic mai mult.
Las-o să creadă ce vrea şi să te învinuiască cu ce vrea ea. Tu ştii c-ai făcut ce trebuie.
Succes!

8 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Maica, decat cu o nebuna ca asta, mai bine singur.
Tu ti-ai dat toata silinta si nu ai ce sa-ti reprosezi; ea clar nu se va schimba.
Calea cea mai buna e sa mergi mai departe, evit-o!

| Alecsaandrra a răspuns:

Deci. Cum nici ei nu i-a convenit ca tu sa stai cu prietenii tai si i-ai lasat pentru ea, asa poate si ea sa-si lase "tipii de pe mess". Poti sa ii reprosezi asta. Daca tot nu inceteaza, eu zic sa ii spui ca vrei o pauza sau eventual sa va despartiti. Iar daca tine intr'adevar la tine, sa vezi cum vine la tine dupa cateva zile si schimbata si tot.
Succes! Fundita?puppy dog eyes.

| Gabi_6377 a răspuns:

Esti de apreciat pentru cum te porti cu ea.Eu zic vreo saptamana sa -ti inchizi telul, sa nu-i mai dai nici un semn, dispari pur si simplu, fara nici o explicatie, apoi deschide-ti telul, sa vezi ce disperata va fi dupa tine. O sa aiba timp sa vada cum e fara tine, si o sa se potoleasca atunci cand o sa vada ca degeaba te complimenteaza unii virtual, cand esti singura si nu are cine sa te alinte. E un pic pustoaica si se simte rasfatata. speri-o un pic.

| OneLifeOneLove a răspuns:

Pai daca nici cu frumosul nu a inteles, las'o in pace.tot ea te va cauta, daca tine l tine.Stiu ca nu e bine ce iti zic, dar daca vrea sa mai fie cu tine, spune-i ca nu suporti ca ea sa stea de vorba cu altii baieti.
Baftakiss

| Sergiu_3138 a răspuns:

Salut, nu stiu ce sa zic la faza cu "vorbeste pe mes cu alti tipi"

Mie mi se pare ca te foloseste, doar sa aiba un iubit, si in momentu in care apare unu' mai bun ca tine, te paraseste, sau o sa caute motive de cearta sa va despartiti ca ea sa poate sa faca ce vrea cu "acel tip"

Nu vreau sa gresesc, poate nu e asa, fiecare persoana gandeste cum vrea, Daca ne-ai fi zis si varsta ei/ta ar fi fost ceva happy
Fa ce iti cere inima, nu incerca sa o schimbi, ca nu o sa reusesti, timpu o schimba, nu tu.

| YinYang_2503 explică:

Ea are 17 ani si eu 21. Multumesc pentru toate raspunsurile.

| YinYang_2503 explică:

Vreau sa va multumesc tuturor pentru mesaje... daca as fi putut as fi dat fundite mai multora dar din pacate se poate doar unuia. M-am despartit de ea si sper ca o sa fie totul bine sad. Multumesc din nou tuturor. Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amice sunt de acord... ia dispari putin sa vezi atunci ce se va schimba situatia.fiindca atunci isi da seama cand deja a pierdut persoana care ii era aproape.