| dAN_9549 a întrebat:

PROBLEMA MEA :
Mi-am invitat iubita in noaptea de revelion la mine sa fim amandoi in noaptea dintre ani, ei bine ea mia spusa ca va veni dar pe la 10 va pleca pentru ca ne-am plictisi numai noi doi, daca era mai multa lume ar fi stat mai mult ( in momentu asta ma simt ultimul om )

Suntem impreuna de 1 luna, o iubesc enorm, ea doar tine la mine cica!

Ma gandesc sa nu fie invitata in alta parte si sa nu vrea sa ma ia! De acea m-am gandit daca vine si o sa vrea sa plece ii zic : daca iesi pe usa cu mine numai ai ce vb pentru ca ma parasesti in noaptea de revelion

sau

o voi lasa sa plece si o urmaresc sa vad daca se duce acasa sau in alta parte

La asta m-am gandit eu straight face voi ce parere aveti ce credeti ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Sperman a răspuns:

Eu zic s-o urmaresti, nu ar fi o ideea rea dar ai grija sa nu te vada.
Partea nasola e ca daca te inseala o sa afli adevarul si nu o sa te simti prea bine fiindca o iubesti.
Tu hotarasti, e buna ideea s-o urmaresti macar asa sti si tu cu cine esti. happy

20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Oricare dintre variante ai aplica-o, chiar conteaza? Adica vrei sa stea cu tine doar fiindca o ameninti? Sau vrei sa te umilesti urmarind-o ca apoi ce sa faci? Daca se va duce acasa, n-o sa poti niciodata sa o privesti in ochi de rusine. daca se va duce undeva, n-o s-o mai poti privi in ochi si fiindca te-a mintit. Intrebarea este: cui foloseste toata nebunia asta?

| Razvan a răspuns:

Ernest baiatule stai calm. Ce vrei sa-ti cada la pat dupa o luna?laughing
Trebuie efort, nenicule nu gluma. E complicata treaba cu femeile si e cam complicat sa o urmaresti.Mai bine autoinvita-te unde merge ea.Nu va nesimtita sa decline invitatia

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

De ce nu vorbeşti cu ea de acum şi aşa nu faci nici pe-a spionul şi nici pe-a omul rănit. Explică-i că vrei ca ea să stea cu tine şi că o asiguri că nu vă veţi plictisi. Baftă!

| Dizzydizz a răspuns:

Doamnestraight face
te invidiez[STIU] sunt tampita
as vrea sa fiu in loql tawlaughing
nevermind.
Ce sa faci tu:Sa porti o discutie serioasa cu ea, fii matur, astea sunt lucruri copilaresti sa te desparti de ea, sau sa o urmaresti, daca o iubesti cum zici[desi dp o luna nu exista iubirea].
Intreab-o ce planuri are, si daca mai are un loc si pentru tine:*

| shtephie a răspuns:

Prima varianta alege-owinking
Un an nou fericit iti doresc!

| Crs a răspuns:

Omule esti cu ea de o luna!laughing nu vrea sa stea cu tine pentru ca se gandeste ca vrei sa faceti sex happy la ce crezi ca se gandeste? spune-i in fata ce crezi - niciuna din variantele tale

| biBii07 a răspuns:

Ea nu vrea sa stea mai mult de 10 nu pentru ca s-ar plictisi ci pentru ca ii e teama ca tu vrei altceva de la ea, de exemplu sex. Fa-ti un plan cam cu ce ai vrea sa faceti in noaptea de Revelion si propune-i-l si ei, ofera-i incredere. Daca tot nu vrea sa ramana poti sa recurgi la urmarire laughing si ce ai mai spus tu!
Distractie placuta!

| cosmina16 a răspuns:

Sa ii dai din prima papucii. de ce sa te mai stresezi? inca nu e tarziu.cautati prietenii si fa in alta parte revelionul fr ea...

sau. ii spui sa nu mai vina ca sunt parintii tai acasa sau ceva de genu si du-te la un amic si fa revelionul. sa vezi ca ea te va cauta

| ιυвιтα a răspuns:

Nu sunt de acord cu tine!
Daca ea nu te iubeste, asta e...
Nu e corect sa o santajezi ca daca iese pe usa, va despartiti
Nici nu e corect s-o urmaresti!
Cel mai bine ar fi sa ai incredere ca nu va merge altundeva sa se distreze fara tine
Daca nu va face asa, ii poti reprosa altadata asta, nu in seara de revelion
e decizia ta...
Sper ca te-am ajutat!
Succes!
Un an nou Fericit!
fundita?

| SteauaROsie a răspuns:

Mai suporta unpik
in situatia asta sunt si eulaughing
te faci ca ploua
pana iti cade la asternut

apoi ii zici
paa!

daca crezi ca i fata de aia(panarama)
faci cum ti am zis eu

nu iti strica o partidabig grin

intreabati si prieteni
si ai sa vezi ca tot asa o sa ti zica

| alexya_8105 a răspuns:

Eu zic sa o urmaresti dar cu mare grija sau daca nu sa ii dai un telefon sa vezi daca a ajuns cu bine cica...si vezi ce se aude muzica, liniste sau vant cum ca ar fi prin oras

| roxydulkica a răspuns:

Daca faci ce ai zis poti sa iti iei adio de la ea. Mai bine ai incredere in ea daca nu vrei sa o pierzi. Funda?

| Dεεαღ a răspuns:

Ideea este ca daca intr-adevar te iubeste va sta cu tine si daca vrea sa plece inseamna ca nu-i pasa, dar eu iti propun sa va uitati la film sa ma sarutati si chestii de genul ca sa nu se plictiseasca si daca vezi ca vrea sa plece iti poti spune ca tu iti doreai sa stai cu ea mai mult timp si ca daca intr-adevar vrea sa plece tu o lasi in pace succes si sper sa fie bine

| SuperEu_8198 a răspuns:

Intreab`o direct, dupa 10 ce facem... mergem impreuna sau daca doar ea e invitata undeva, si vezi ce iti spune, daca zice ca sa mergeti undeva impreuna e okay, daca zice ca doar ea... intreab-o daca poti veni si tu, ca doar sunteti impreuna.

Bafta...

| Elena_4706 a răspuns:

Eu cred ca daca te-ar iubi cu adevarat nu va pleca. Adica, sa fim seriosi are ocazia sa stea cu persoana iubita singura de revelion... mi se pare romantic smug cel putin asta e parerea mea big grin d

| cdinu a răspuns:

Iar daca o urmaresti dupa esti un 0... inseamna ca n.ai incredere in eawinking

| Alexandra_3922 a răspuns:

NU o urmarii ca nu este frumos! incearca sa destinzi si u admosfera...asa nu se va mai plictisi si va uita ca trebuie' sa pleca la ora 10winking

| LonelyNoMore a răspuns:

S o urmaresti? eu nu numesc asta iubire. daca n ai incredere in ealaughing
pur si simplu ii zici:hai sa mergem undeva daca nu vrei aicihappy

| little_girl2008 a răspuns:

Pai conduo u pana acasa si ai sa vezi dupa aia ce face

| little_girl2008 a răspuns:

Pai condu-o pana acasa la ea si ai sa vezi dupa aia ce o sa faca