| anonim_4396 a întrebat:

Puteti descie primul sarut?
Va mai amintiti pozitia mainilor, a capului, daca el/ea avea buzele moi...?!
Sau ati uitat cu cine va sarutati, unde erati si daca mai era cineva prin preajma?
Asa-i ca la primul sarut buzele va ardeau?
A fost un sarut sincer?batting eyelashes
Puteti descrie cat mai frumos acest lucru? Ce a insemnat pentru voi. la ce varsta a avut loc si cu cine? happy

9 răspunsuri:
| Eeu a răspuns:

Hmm...Ne tineam strans in brate, eu aveam capul intors putin inspre dreapta. Avea niste buze moi..cred..nu mai puteam gandi in acel moment, eram complet in extaz. M-am sarutat cu primul prieten serios pe care l-am avut, eram intr-un lift si nu mai era nimeni cu noi. A fost un sarut foarte sincer, deoarece tinem foarte mult la el si si el la mine. Mi s-a parut ceva extraordinar, nu imi mai incapeam in piele si abia reuseam sa imi stapanesc emotiile! aveam 13 ani. A fost minunat momentul, desi dupa ceva vreme nu mi s-a mai parut un pas atat de 'wow'.

| Ana_4223 a răspuns:

Pai aveam aproape 12 ani, si s-a intamplat pe 14 septembrie 2010 cu prietenul meu eu i-am spus ca nu stiu sa fac asta si a inceput sa rada el avea 14, si m/a condus pana la usa scarii si era 10 noaptea, ma tinea in brate, si se uita in ochii mei si deodata m-a sarutat laughing.ce frumos a fostlove struck

| Încrucişătorul a răspuns:

In principiu, mamele sunt acelea care te "saruta". Deci...

| Cynthia13 a răspuns:

Primul sarut...Eram vara la bunici la tara.Era luna aprilie, 30 mai bine zis.Acolo am un prieten pe care il cunosc de cand sunt mica.In acea seara stateam pe afara pe scaune si vorbeam.El stia ca nu ma sarutasem cu nimeni si il vedeam cum se uita la mine si mai facea si apropouri subtile.Era intuneric, doar putina lumina de la un stalp de iluminare se vedea din cand in cand.Ne-am apropiat unul de altul.Eu tremuram ca varga.Amandoi eram cu mainile pe spatele fiecaruia.A fost un sarut scurt, dar a fost primul si sunt mandra de el.Nu mai era nimeni prin preajma, doar noi 2 sub stele ca in filme, la fel intamplandu-se si alt sarut cu alt baiat dupa.
Totusi, sarutul acesta mi-a placut.Da, avea buzele moi laughing Dar sincer, am avut alt sarut care m-a lasat fara cuvinte.Stateam pe banca cu un baiat si vorbeam intruna si dintr-o data m-a sarutat.Nici nu mi-am dat seama cand s-a intamplat.Acesta e sarutul meu preferat pana acum, unul dintre primele.Si gusta a menta, avea buzele moi si privirea aia care ma facea sa ma topesc.Un sentiment minunat.Aaa si. aveam aproape 16 ani. happy

| r3ally a răspuns:

Sunt sigur ca o sa-l uiti dupa o perioada la fel ca multe alte persoane. Nu incerca sa faci acest prim sarut "planificat" si din experientele altora. In mod normal ar trebui sa lasi totul sa fie spontan, o sa iti dai seama pe moment cum trebuie sa tii mainile, buzele, locul ideal si multe altele. Succes happy

| Firetears a răspuns (pentru r3ally):

Aa, nu, eu am avut demult primul sarut, am vrut sa vad cum il descrie fiecare si daca este un lucru special pentru ceilalti, ce anume a insemnat pentru ei... happy Al tau cum a fost? happy

| derpiiiiiiiina a răspuns:

Aveam 15 ani, eram la tabara. Am inceput sa ma intilnesc cu un baiat. El a promis sa ma invete sa sarut. Era seara, stateam pe o banca si m-m apropiat de el sa ma incalzesc, el m-a sarutat. A fost neplacut, fiindca nu m-am asteptat la asa ceva. Urmatoarele au fost cu mult mai reusite.

| LastBlacker a răspuns:

Primul sarut o fost cu un caine, ii tineam mana pe fund, si el i so sculat, si o vrut sa ma f*** dar nu l-am lasat, si atunci constantin brancusi mo atacat straight face

| marioaraciocanescu a răspuns:

Aveam mainile pe pu ţa lui, avea buze de cal. mai era doar Mihai Viteazu' si inca vreo 2 puradei pe langa el. nu, mie mi-au marcat buzele cu ciorapii arsi. da m-am sarutat sincer din tot sufletu meu. da frate. stii cum iti descriu? ii bag limba in cur cand il vad. aveam 7 ani si era cu unu din