| anonim26262 a întrebat:

RASPUNSURI SERIOASE!
In momentul actului sexual protejat, prietena fiind deasupra, cand sa o scot sarise un lichid alb la fel ca sperma, mirosea a cauciuc, probabil ca de la prezervativ, era spre un galbui putin, de la ce poate fi? Infectie nu cred ca este, am verificat prezervativele si nu erau rupte sau altceva, este in perioada fertila, are legatura cu asta? Din ce am inteles este ceva de excitatie si in functie de perioada ciclului este mai abundenta, este adevarat?

Răspuns Câştigător
| Madaxo97 a răspuns:

Posibil sa fie de la ea, de la prea multă excitare cum ai zis, dar nu stiu de ce ar putea fi gălbui... De obicei e incolor sau alb, poate in combinație cu lubrifiantul de pe prezervativ sa se fi facut gălbui oare? Ar putea fi candidoza dar daca nu are mâncărimi sau alte simptome nu are cum sa fie infecție, nu ar strica totuși niște analize, un test papanicolau eventual, acolo se va vedea daca e sau nu ceva in neregula.

| dullcat a răspuns (pentru Madaxo97):

Este galbui fiindca acel lichid contine si urina.Dar aparent este o diferenta intre ejaculare si squirting, de care zicea cineva mai jos. Ejacularea nu este galbuie si nu....sare.:)) Totodata, astea doua se pot intampla in acelasi timp.

https://www.webmd.com/sex/what-is-squirting-orgasm

https://helloclue.com/......difference

| Madaxo97 a răspuns (pentru dullcat):

Hmm, nu prea ar avea cum sa conțină și urina pentru ca ele ies pe găuri diferite, lichidul de la orgasmul feminin iese prin vagin si urina prin uretra.
In articolul https://vigoforte.ro/......irt-femei/ spune ca "Squirting-ul poate fi tradus ca „țâșnire" sau „împroșcare" și se referă la un act fiziologic specific unora dintre femei, ce constă în expulzarea unui lichid provenit din vezica urinară și canalul uretral, în timpul orgasmului sau în momentele de excitare intensă." deci nu putea fi squirt sigur pentru ca acesta nu iese pe canalul vaginal.
O fi fost ejaculare feminină sau" female cum", cum ar spune americanii, doar ca nu stiam ca poate fi si galbenă happy

| anonim26262 explică (pentru Madaxo97):

Din ce am cautat pe net, galbena poate fii din cauza ovulatiei, am vazut tipurile de mucus cervical in ciclul menstrual

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Probabil ai fost martor la o ejaculare feminina.

https://www.youtube.com/watch?v=FKFOVIA-1aI

| anonim26262 explică (pentru dullcat):

Intelesesem de ceva mucus cervical, care in ziua ovulatiei e mai galbui

| GetMeSoon a răspuns:

Poate-i zeama...sau cum ar zice englezu'... "squirt"

Eu personal nu cunosc, nu am vazut, nu am intalnit. Dar am studiat destul de mult problema pe ceva retele...sa le numesc asa...in fine in locul tau nu m-as panica