| sexybomba a întrebat:

Relatya mea de prietenie cu un baiat pe care il iubeam si il iubesc sa sfarsit! eu nu suport gandul ca nu am mai tine in bratze si nu ma mai alinta oare ce as putea sa fac sal aduc inapoi sau sa incerk sa-l uit? de ce nul pot uitacrying imi apare in gand la fiecare pas si ma gandesc numai la el am incercat sa am pe altcineva dar nu ma face fericita pentru ca ma gandesc tot timpul la el si nici macar n-am fost impr doar amici dar il iubesc ajutor! ca nu stiu ce sa fac!crying

Răspuns Câştigător
| Monica a răspuns:

Lasa timpul sa le rezolve pe toate, treptat. Nu are rost sa suferi.Incearca sa vorbesti cu el.Lamureste lucrurile.
Baietii vin si pleaca. Doar o viata am.Probabil par 'filozofica' sau stiu eu cum dar crede-ma, si eu am trecut prin asa ceva.
E foarte rau sa suferi. Incearca sa-l uiti.Iesi in oras cu prietenele.Petrece timp cu altcineva. Daca nu cu un ''iubit'' cu prietenele.
Nu te grabi sa ai o noua relatie.Nu asa se uita! Sentimentele nu sunt usor de controlat.
Succes! Sper ca te-am ajutat cu ceva :[

2 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Deci practic tu suferi dupa o iubire platonica?thinking
N-ai stat cu el insa suferi dupa el de parca ati fi avut o casnicie de 20 de ani si iti da cu flit fugind cu amanta?oh go on
DamnI don't want to see
Cel mai bun lucru pe care trebuia sa se intample s-a intamplat. S-a sfarsit relatie.Acum elibereaza-te de obsesia asta pentru binele viitorului tau

| vasiledumitru a răspuns:

Incearca sa fi ocupata, sa faci lucruri care iti plac, care te tin ocupata, sa fii prietenii, familia, ca sa nu te gandesti la el.
Si asteapta sa mai treaca un timp si vezi ce se intampla, mai fă fapte bune, roaga-te si Dumnezeu te va ajuta sa iei decizia cea buna.