| revelatia2003 a întrebat:

Revin cu o intrebare din acelasi domeniu in care am postat ieri alta (desi am insistat cel mai mult cu intrebari din acest domeniu, am facut-o pentru a-mi "imbogati" cultura generala si mentionez ca nu sunt un obsedat):actul sexual e o necesitate? Caci, dupa parerea mea, scopul acestuia nu este altul decat procrearea, iar noi oamenii, din pacatul nostru, l-am transformat in placere, element care nu foloseste nici trupului, nici sufletului.Altfel spus, eu cred ca un cuplu x e suficient sa intretina un numar de relatii sexuale "egal" cu numarul de copii pe care vor sa il aiba (exceptie facand cazul in care partenera nu reuseste sa ramana insarcinata de la prima incercare); in caz contrar, daca actul este savarsit in scopul obtinerii placerii, apeland la diverse metode contraceptive este pura blasfemie, care, pe deasupra, au si efecte negative asupra organismului.Pe scurt, din ce perspectiva ar trebui privit actul sexual:placere sau reproducere?(astept raspunsuri cat mai sincere, fara injuraturi sau ironii. Voi acorda funda!)

Răspuns Câştigător
| leo987 a răspuns:

Ambele doua :d
Fiecare dupa cum simte. Sunt legate fara sa vrei ...procreerea de placere. Just think about it happy