| Marius22222222222 a întrebat:

Revin cu o problema!
Am vb cu o fata timp de 4 ani(relatie). La inceput parintii ei nu au fost de acord cu noi dupa care i-am convins ca ne iubim. A trecut timpul, etc. EU fiind tot in Italia ea in Romania. La un moment dat m-a sunat mama ei ca ea e in spital si se opereaza de pietre la rinichi. Imediat am fugit in tara ca sa nu simta lipsa mea. 2, 3 zile era ok genu ca mergeam la ea la spital mereu. Mama mea lucrand acolo intram cand voiam chiar daca nu era ora de vizita. Dupa alte 2 zile am dat de un bun amic si mi-a zis ca iubita lui e cu a mea in salon dar ca a mea ma insela. Nu am crezut si chiar am fost nervos pe el. Pana cand m-a sunat a doua zi tot el si mi-a zis sa vin urgent la spital. Cand am ajuns ea nu era in salonul ei. Era in alt salon si se saruta cu unu care era internat acolo. M-a facut de tot rasul si totusi am iertat-o.Acum 2 saptamani m-a sunat sa isi ceara iertare si sa ne impacam. Problema è ca ea cu ala a avut si un avort. Tu ai putea ierta asa ceva? fundita

Răspuns Câştigător
| Hannah06 a răspuns:

Nu.E greu, dar nu merita iertat.Un om care nu te apreciaza si insala nu e un om langa care sa ramai

14 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Tu ai putea ierta asa ceva? fundita"

poți s-o ierți - nici o problemă. Dar după cum spui, oricând ți-ar pute face o figură identică. Las-o!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, aș ierta imediat.

| Crackman a răspuns:

Dai vant dar dai repede

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu as ierta așa ceva pentru că nu am să mă pun într-o poziție penibilă sa mi se întâmple așa ceva, problema la tine este că ai avut prea multe așteptări, ce te așteptai să pupe moașe in timp ce se roagă la Dumnezeu sa vii acasă?

O dată ce tu ești în altă țară, e cam de așteptat să te insele. Ce naiba și dacă sunteți despartiti in alte orașe, tot e clar că te insala. Daca și-a cerut iertare, poate sunt șanse să nu te mai însele pentru că în general cei care înșeală nu simt nici o urmă de vina, dar nu o sa fie clar ca la inceput, o să gândească despre tine că ești un prost că ai lu-at-o dupa ce altul a lăsat-o și gravida. O să-și piardă respectul pentru tine, deci după mine e mai bine sa te despărți de ea, dar nu de tot, o poți păstra dar nefiind într-o relație, ci făcând doar sex cu ea.

| Marius22222222222 explică (pentru anonim_4396):

Poate ai inteles ca a fost doar relatie la distanta. Noi am stat in aceeasi casa, a fost o relatie serioasa. Oricum sunt confuz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci nu te-a multumit vreun raspuns din cele primite la aceeasi intrebare, pe care ai mai pus-o si luna trecuta, de ai mai pus din nou intrebarea asta?

| Marius22222222222 explică (pentru anonim_4396):

Am Inca o nesiguranta

| anonim_4396 a răspuns (pentru Marius22222222222):

Naspa

| Ioana1312321 a răspuns:

Cum să ierti o asemenea fata.Mai pe scurt te-a jucat la degetul mic.Imi este si scârbă de aceste persoane.

| Ioana1312321 a răspuns (pentru Marius22222222222):

Ai iertat-o? Mai vorbesti cu ea?

| Marius22222222222 explică (pentru Ioana1312321):

Nu mai vb cu ea.

| Usgs a răspuns:

Daca ai copil cu ea da de dragul copilului daca nu las o ca mai sunt si altele pe toata lumea asta

| lalalila a răspuns:

NUuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu, nu!