| roxanikaa a întrebat:

Roxanikaa:sunt virgina si vreau sa imi incep viata sexuala dar am o teama k toate k o voi face protejat si prietenul meu nu va lasa in mine mi-e frica k o sa raman... daca o fac inaintea menstruatie k 15 zile e vreo problema?

Răspuns Câştigător
| borsec a răspuns:

Inainte de a-ti incepe viata sexuala, pararea mea este sa te informezi c-am cum s-au lucrurile, cum sa te protejezi de o eventuala sarcina nedorita, de boli cu transmitere sexuala.
Daca o face-ti protejat cu prezervativ nu exista riscuri de a ramane insarcinata, doar sa se sparga prezervativul dar asta rar se intampla.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Inaintea menstruatiei cu 15 zile e perioada cea mai fertila. Eu zic sa mai astepti macar 3-4 ani, pana te maturizezi un pic si afli care sunt metodele de contraceptie, cum se tine un calendar, cum sa te protejezi de boli. Esti mult prea mica (vad dupa scrisul aproape ilizibil), mai asteapta.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Exista riscuri mereu! Dar le poti evita prin exercitiu! Invata sa aplici corect prezervativul, care daca merituosul tau e mai navalnic, poate aluneca fara sa va dati seama, in toiul actiunii! De asemenea mare atentie la igiena locala si manual, fiind imoerios necesara o manichiura impecabila, cu unghiile f. f. bine pilite, pentru a nu zgaria tesutul gingas din zona genitala! Dca doar atat ai intrebat, presupun ca sunteti deja experimentati in PETTING, si stiti ce sa faceti mai departe... Totusi, va reamintesc: atentie, rabdare, tact, dialog si sinceritate, mangaieri si tandrete la maxim!, astfel ca sa te exciti si lubrifiezi corespunzator, iar penetrarea sa fie cat mai putin dureroasa! Sa aveti o atmosfera romantica, cu lumanari parfumate, o muzica faina, lenta, o sampanie - daca e Prima Oara Merita! - curat in jur, liniste si securitate! Ar fi f. UTIL sa vedeti si raspunsul meu castigator, de aprox vreo saptamana in urma, referitoare la Evitarea durerii la dezvirginare! Succes! Sa aveti si prezervative de rezerva!, pentru orice eventulaitate!

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Daca vrei neaparat sa nu mai fii virgina, incearca cu o periuta de dinti. big grin
Daca vrei ceva special, nu te mai stresa atat, fii precauta si... relaxata.
Spor!

| Parintele a răspuns:

Fa-o dupa ce trece menstruatia dar nu cu mai mult de 10 zile numarate din prima zi de ciclu.Adica ti-a venit menstruatia azi trece dupa 4 zile deci pana la 10 zile mai ai 6 zile nefertile sau in functie de cat te tine socotesti.Asta o stiam si eu. Daca chiar vrei sa fi protejata 100%fa-o cu un vibrator.

| rebeka_3345 a răspuns:

Nu draga nu ai cum sa ramai daca o faci cu prezervativ si mai ales daca pr tau nu se termina in tine. deoarece ca sa ramai insarcinata este nevoie de un spermatozoid si un ovul! iar acel spermatozoid nu are sanse sa ajunga la ovulul tau, deci nu ramai! e bine sa te protejezi dar inkearca se nu te stresezi cu "daca am ramas?" uite eu am facut-o si fara...si nu am ramas pentru ca nu si-a lasat sperma in mine. poti sa iei si anticonceptionale, dar trebuie sa ti le recomande un ginekolog...

| dyenutzadyana a răspuns:

Poi relaxeaza-te... daca o faci protejat totul va fi ok...mai ales daca partenerul tau nu mai e virgin el va sti ce si cumtongue... iar in cazul in care dne feri se sparge prezervativul exista pilula d a doua zitonguewinking...asa ca stai chill eu am avut o experienta mai neplacuta dar e ff bine ca te informezitongue:*ai grija ca baiatul sa te merite! sa nu o faci cu cineva caruia nu ii pasa d tinetonguesi apoi sa te lase balta...la me prima oara o fo supuer fain in sensul ca baiatu mi-o zis...vezi ca o sa te doara... o sa curga putin sange...etcbig grintonguetonguee cv normal... te pup si succes:*>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca o sa faci protejat totul va fi bine dr sa fi si precauta! succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e ninci o probleme dar trebuie sa aveti grija amindoi
de nu vrei sa ai surprize ok nu-ti fie frica ca odata tot trebuie sasentimple dar iti mai spun ceva fi sigura ca iubitul tau te iubeste sa nu te faca si sate lasa ok bafta si curaj

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curvo!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa sex si o sati treaca! el le invinge pe toate