| anonim_4396 a întrebat:

Bine intzeles dau funda...
As vrea sa imi incep viata sexuala cu prietenul meu. El foloseste prezervativ dar nu vreau sa ma bazez numai pe el.Nu vreau sa iau anticonceptzionale ca din cate stiu eu traba prescrise de medic sau ginecolog.Eu din cate am auzit daca fac dragoste in primele 10 zile inaintea menstruatziei si dupa, nu sunt riscuri asa de mari sa raman insarcinata.
As vrea sa stiu daca este adevarat...
Si mai este o problema nu stiu daca traba sa fiu rasa sau nu... daca ma rad o sa fiu un pic iritata si nu vreau asta si imi este rusine sa imi intreb partenerul...
Daca ati trecut prin asta spuneti-mi cu ati fost "intre picioare"happy
Si cam ce riscuri sunt sa raman insarcinata daca prietenul meu foloseste prezervativ?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e necesar sa te razi si daca folosesti prezervativ nu-i problema de sarcina, mie prima data cand am facut-o nu m-am multumit si m-am lasat de aceasta practica.¬¬

| RXN a răspuns:

Prezervativele daca sunt de calitate, sunt marimea potrivita si sunt folosite corect, foarte rar se rup.Eu folosesc cu prietenul meu Durex de cand ne-am inceput viata sexuala si nu s-au rupt absolut niciodata.Riscuri,nu prea sunt.Va protejati si de BTS-uri, si de sarcina.happy Treaba cu epilatul ramane la latitudinea ta. Poti incerca sa mergi la un salon, iar daca te razi, fa-o cu cateva ore inainte, te vei irita dupa, ce-i drept, dar na, baba la frumusete sufera.Ar fi indicat totusi macar sa ti-l scurtezi putin, daca nu te incumeti la epilat total.
Oricum, nu o fa pana nu te simti pregatita si suficient de relaxata.Degeaba o faci daca te gandesti la protectie si la faptul ca ai putea ramane insarcinata.Repet,daca prietenul tau stie sa le foloseasca asa cum trebuie, nu ai de ce sa-ti faci griji.happy

| foxi a răspuns:

Te razi si tu...inspirata fiind din poze cu femei goale! Prezervativul e suficient.nu iti face griji!

| DevilLife a răspuns:

Poti sa follosesti crema de epilat.iti face pielea fina si nu te iriti. e cea mai buna metoda.asta daca nu vrei sa mergi la salon sa te faci cu ceara.

SI ATENTIE! Poti intretine relatii sexuale neprotejate doar dupa menstruatie in primele 5 zile! NU INAINTE! pentru ca atunci ramai garantat!

Prezervativul e suficient! E foarte bun pentru protectie!

Succes!

| BurnAlex a răspuns:

Da pti ramane insarcinata, pentru ca metoda calendarului nu este foarte sigura si perioadele fertile difera de la o persoana la alta, asa ca eu nu te sfatuiesc sa o folosesti ca metoda de contraceptie! Prezervativul ofera rotectie nu doar ipotriva unei sarcini nedorite ci si impotriva bolilor cu transmitere sexuala, nu protejeaza 100% dar cel putin 90% o face!, deci riscul unei boli sau al unei sarcini se reduce foarte mult! Prietena mea era virgina in momentul in care am avut primul contact sexual cu ea, suntem de mult timp impreuna, dar prima data nu era rasa in totalitate! Asta a venit dupa ceva timp:-p

| angelinthenight a răspuns:

Fata! trebuie sa te razi! ce o sa faci cand vine prietenul tau la tine(stii tu...)? nu va vedea nimic sub badurea neagra de de deasupra asa ca radete! si sa foloseasca prezervativ!

| PrincessMonny a răspuns:

Pai eu m-am epilat, nu trebuie sa-ti linga parul