| anonim_4396 a întrebat:

S-au schimbat atat de multe.
M-am saturat si credeti-ma, nu stiu ce sa mai fac.
De vreun an incoace ma simt tot mai singura, mai nepuntincioasa si satula de toata lumea.
Am momente in care rad si ma simt fericita, "implinita", ma simt sigura pe mine si simt ca pot face fata tuturor problemelor. De cele mai multe ori, ma simt atat de singura, neputincioasa, instabila, plang, ma enervez si ma consum enorm.oh go on
Mi-as dori sa-mi pot schimba viata, si merge din ce in ce mai rau.
V-ati simtit vreodata ca nu apartineti unui loc? Ca nimeni nu va vrea? Sau ca nu esti de aici si ca te simti gol pe dinauntru? Sau ca ai vrea sa poti schimba lumea, si lumea te desconsidera?oh go on
Poate spuneti ca e adolescenta, da ce as putea face?happy Deja nu mai sunt EU!oh go on

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Draga mea @ViseleSuntSacre, am mai spus-o, toți trecem prin asemenea momente, dar reuțim să le depășim pentru că nu avem încotro, sufletul ne zâmbește sau se întristează. Eu promovez dictonul "ajută-te singur", poate încerci să-l aplici și tu. Cred că în primul rând ar trebui să lucrezi cu tine însăți, în sensul că trebuie să-ți schimbi propria părere despre tine, @ViseleSuntSacre! Crește în proprii tăi ochi, în primul rând tu ai nevoie de asta. Ce spune lumea, contează mai puțin sau chiar deloc, important este ca tu să ai încredere în tine (dar de asta te vei convinge după ce te vei maturiza pe deplin). Deseori aplic o terapie prin speach-uri motivaționale, îmi repet de câte 20 de ori consecutiv, aceeși frază astfel încât să mă conving de ceea ce vreau să realizez. Poți zâmbi, dar am un fost coleg de facultate care în urma unui accident stupid a paralizat. De vreo 7 ani se chinuie prin spitale. A progresat rapid doar în ultimii 2 ani, după ce, în timp ce stăteam la povești, am adus vorba și despre speach-urile motivaționale. Acestea îl motivau să facă exercițiile de recuperare, chiar dacă uneori nu mai avea chef de nimic.
Ce faci astăzi, @ViseleSuntSacre? Nu vrei să ieși la o plimbare? Bucură-te de tinerețea ta, de orice rază de soare, apreciază tot ceea ce ai draga mea și ai să vezi, fericirea vine din interior!
Mari succese și o zi cu zâmbet!

4 răspunsuri:
| AkexD a răspuns:

Pai,eu zic in felul uramator:Gaseste`ti o activitate, sau un iubit daca nu ai si timpul o sa zboare cand totul pare sa stea in loc.Destinde`te si lasa`te purtata de val pentru ca o singura viata ai in care ar trebui sa te simti cea mai fericita fiintsa. Tare m-as bucura sa te pot ajuta mai mult, insa sper ca si ceea ce ti-am scris in cele cateva randuri o sa-ti foloseasca. pwpwbatting eyelashes

| LaviLavi a răspuns:

Si eu sunt in starea asta ba rad ca o toanta ba plang fara sa ma pot oprii.Nu stiu de ce... uneori am impresia ca am prieteni alteori ca toti ma urasc habar nu am daca sunt bine sau nu plasata in lumea asta sad ca tine poate happy

| yOz a răspuns:

Vino sa ne luam de mana, ca si eu sunt la fel ca tine.am momente cand sunt happy si momente cand sunt in plus in vitza astahee hee...p.s n-am ganduri necuratelaughing

| DyaMarya a răspuns:

Wow nu stiu ce sa zic nu am fost in situatia ta eu sunt foare sociabila si toti din jur ma plac nu e ca si cum tu ai fii singur ar trebui sa te apori de o fata/un biat si sa ii de destanui poate te-ar face sa te simti mai bine...si capu sushappy