| Sabri23 a întrebat:

Sa va spun mai intai povestea si mai apoi vreau sa aflu pareri sincere.

In cls a XI-a a aparut un coleg nou in clasa mea.De la bun inceput a avut un efect puternic asupra mea si incet am inceput sa am sentimente pentru el.Totul a fost foarte platonic intre noi si ne-am spus ca ne iubim, insa nu am fost iubiti sau nici macar nu ne-am sarutat. (Stiu vai ce ciudat!)
Mai apoi am aflat ca o alta fata, o prietena de-a lui crede ca relatia lor de prietenie ar putea si ceva mai mult si a inceput sa se certe cu mine fata.Asta a fost in perioada in care el venea la mine, si se dadea pe langa mine.
De atunci m-am comportat ca naiba si nu i-am acordat atentie, i-am vorbit in scarba si am intrat intr-o depresie.
Acum insa imi da semne ca ma place inca, si eu il. iubesc. dar nu stiu ce sa fac. Mi-a fost frica sa risc atunci, ce ar trebui sa fac acum?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Parerea mea este ca merita mult de tot,daca tu il placi(ma rog "il iubesti") merita si daca si el te place de ce nu!

Asta nu inteleg la multi daca ei se iubesc reciproc de ce nu fac pasul acela mic,dar care conteaza enorm si se avanta,dragostea este un lucru frumos,minunat dar chiar daca poate va exista suferinta nu conteaza tu lasa-te purtata de ea, de dragoste, las-o sa iti arate ce frumoasa este si arata-i si baiatului ce bine ii este langa tine!

3 răspunsuri:
| newfcsb17 a răspuns:

Sti cum se spune de cand lumea si pamantul, viata e ca un joc de noroc, daca nu risti nu ai sansa sa castigi!
Daca tu simti ca merita sa aveti o relatie atunci nu mai astepta nimic!

| XFabyX a răspuns:

Pai Sa Sti Ca Nu Conteshte ce crede lomea daca crezi cu adevarat ca il placi atunci punete cu el daca el te place cu adevarat cu siguranta ca va lasa totul il urma si se va pune cu tine daca tziam fost de folos fundita:Xwinking

| user1998 a răspuns:

Dai un semn ca si tu il placi ( un pupic pe obraz sau ceva de genu' asta) si vei vedea ca va face si el un pas spre tine.