| Chocolate_8616 a întrebat:

Am un iubit din alt oras, iar relatia noastra e cam de 1 an si ceva, el e mai mare ca mine cu 3 ani, m-am despartit la un moment dat de el, dar nici eu nu stiu exact de ce, stiu ca l-am iubit enorm dar acum numai stiu exact. Intre timp a aparut un baiat, la inceput dadea semne ca nu ma suporta, dar intr-o luna mi-a cerut id-ul si numarul de telefon. Am vorbit cu el mai mult si a recunoscut ca ma place, s-a comportat foarte frumos cu mine si ma complimenteaza mereu. Intr-o zi am fost la o petrecere cu multi prieteni si era si el, si eu si el ne-am imbatat foarte tare, iar el a inceput sa ma pipaie peste tot si m-a sarutat, a incercat sa imi dea si bluza jos, doar ca am rectionat imediat, eu fiind mai pudica de felul meu. La aceeasi petrecere un tip cu 8 ani mai mare ca mine mi-a cerut numarul de telefon si de atunci ma suna in fiecare zi si imi zice tot felul de lucruri frumoase si se comporta ca un tip foarte timid, imi mai zice si lucruri nu tocmai pozitive despre acel baiat care m-a pipait, dar si acel baiat imi neaga tot, iar cel mai mare are o reputatie de mincinos. Faza e ca eu cred ca il plac pe acest baiat care m-a pipait, el nu este mai mare decat mine, iar eu am 14 ani, dar nu sunt sigura. Nu stiu cum sa reactionez, cea ar trebui sa fac, avand in vedere ca stiu sigur ca prietenul meu ma iubeste mult.

Răspuns Câştigător
| Cypronge a răspuns:

PÚDIC adj. 1. v. decent. 2. v. inocent.
Dupa ce miai spus ca ai fost cu un baiat, apoi l-ai parasit, ai fost la un chef te-ai imbatat, eu nu cred ca definitia de pudic e cea ce cautati pentru descriere.
Nu vreau sa te critic sau judec.
Tu acum ai 14 anisori nu cred ca o persoana mai mare cu 8 ani decat tine ar fi o idee buna pentru o relatie, deasemanea este si ilegal el riscand, in cazul in care intretineti o relatie sexuala, o condamnare pentru corupere de minori.
Cea ce ar trebui sa ti cont este ca el la varsta lui are o experienta a vieti mult mai bogata decat a ta, iar el poate folosi experienta lui pentru a te folosi.
Gandeste-te inainte sa acepti sa fii cu el daca chiar ai ceva sentimente pentru el, daca chiar sar merita riscu ca sa zis asa.
Cel mai bine pentru tine ar fi sa iti gasesti un prieten de o varsta mai apropiata tie cu care ai putea comunica la un nivel mai apropiat tie.
Indiferent cu cine te vei decide sa fii tine cont ca auncea cand intretii o relatie sexuala cel mai bun fel de a preveni o sarcina nedorita si de protectie impotriva bolilor cu transmitere sexuala ramane prezervativul asa ca pentru binele tau tine cont de asta.

1 răspuns:
| Chocolate_8616 explică:

Am uitat dau fundita!=D