| anonim_4396 a întrebat:

Sa va spun povestea mea.Am nevoie de cateva raspunsuri sincere si fara abateri de la subiect.O sa incerc sa explic cat mai pe scurt.Sunt impreuna cu un baiat de 7 luni, il iubesc, si el ma iubeste pentru ca mi-a dovedit-o de multe ori prin lucrurile pe care le-a facut si le face pentru mine.Eu am 19 ani, sunt virgina, iar el are 25.In tot acet timp am facut petting destul de des incepand din a 4-a luna de relatie.De la petting s-a ajuns doar la sex oral pe care el mi l-a facut prima data iar apoi eu de buna voie dupa ceva timp.Eu am discutat inca de la inceput cu el pe tema asta, stia ca sunt virgina, si am cazut de comun acord ca vom face pasul cel mare atunci cand voi fi eu pregatita.Problema e ca timpul a trecut si nu consider ca mai putem sa o tinem mult asa.Deci cum spunem, el e foarte intelegator, ne iubim si el face totul ca eu sa ma simt bine si nu m-a constrans niciodata sa fac nimic..Ma gandesc sa fac pasul asta dar totusi imi e frica pentru ca eu sunt foarte geloasa si imi e teama ca dupa asta relatia noastra sa nu se strice din cauza geloziei mele care dupa asta cred ca va fi si mai mare.Am uitat sa specific ca in ciuda acestor lucruri, eu nu simt fata de el o incredere totala desi el s-a purtat impecabil si nu mi-a dat motive de neincredere.Pareri? Fara raspunsuri urate va rog.Multumesc.

8 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Singura solutie ar fi sa va casatoriti sau sa va logoditi, asa te va parasi mai greu devil
Mai bine logodna thinking Si asa ai scapat! Daca nu accepta, ii spui :"Aaaaa, deci tu nu voiai nimic serios, nuuu?! Noh, du-te la sokrata atunci!" - si te-ai lamurit!winking Daca zice ca ''ce, sunt prea tanar'' si abureli din astea, ii spui : tu ar trebui sa fi casatorit la varsta ta, eu sunt prea tanara pentru asta, tu nu!
Oricum, n ute speria, logodna poate tine cat vrei tu, si 5 ani, deci e in regula si il mai domini putinwinking Bafta!

| neutrino a răspuns:

Va chinuiti ca doi copii de 13 ani, iar tu ai pretentii tot copilaresti, nerealiste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ramai virgina, atunci. Nu exista o situatie in care poti fi sigur(a) ca partenerul nu te va insela in viitor. Bine, exista, dar sunt toate impotriva legii.

| Public22 a răspuns:

Am citit povestea ta si sunt uimit ca mai exista fete la 19 ani virgine, bravo tie, dar cred ca este momentul sa faceti acest pas, avand in vedere ca iubitul tau a asteptat atat fara sa te preseze asupra acestui lucru si daca va iubiti, nu vad de ce n-ai face-o cu el. Cat despre gelozia ta, eu zic sa o lasi deoparte luand in calcul ca nu ti-a dat nicioadata motive de gelozie. Succes si spor la treaba!

| Lavii007 a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa te gandesti daca vrei sa faci asta. Dupa cum ai descris pare o relatie foarte frumoasa si cred ca o sa mearga in continuare chiar daca faceri acest pas.

| Cupcake a răspuns:

Eu zic ca in primul rand ar trebui sa te impaci cu tine insati incat sa poti avea incredere deplina in el. Pentru ca daca nu ai incredere in el, iti va fi frica sa te lasi pe mana lui, tu fiind virgina. Deci eu zic sa faci acest pas de abia dupa ce te pui la punct cu increderea.

| DulceLup a răspuns:

Tu de fapt nu ai incredere in tine ca nu l-ai insela. El are incredere in tine pentru ca si el are incredere in el insusi.

| Psh a răspuns:

Cunosc situatiile de genul.Ei bine, daca esti sigura ca tine la tine si ca te iubeste, fa asta. Intotdeauna exista sentimente de gelozie, chiar si din nimic, doar pentru ca iti este frica ca vei pierde acea persoana.Insa daca spui ca nu ti-a dat niciodata motive de neincredere,ar trebui sa stai sa te gandesti la comportamentul tau, si sa incerci sa ai mai multa incredere in oameni, mai ales in cazul sau, care nu te-a constrans niciodata sa faceti acest lucru, si care nu s-a comportat urat cu tine.Acest lucru inseamna ca tine la tine si ca vrea sa fii constienta si sigura de pasul important pe care il veti face in relatia voastra.Este ok sa fii geloasa, dar nu in cantitati mari si fara motive. Dupa acest pas, relatiile se intaresc, nu se strica.Iti urez mult succes.