| Lollittta a întrebat:

Saaalwt!=)
Ca orice om, mi-am facut si eu planuri de vacanta. O parte din plan fiind sa fiu cu persoana de care sunt indragostita. La inceput a aparut o noua fata in cartier, care a profitat de bunatatea lui, tot cerandu-i "favoruri". "adu aia, fa aia...etc".M'am mirat si eu de rezistenta lui, mai ales ca dadea semne ca o place, ciocolata, biletele, si tot tacamul, care mi'au cam picat cu tronc, mai ales ca ea e o profitoare si el e un baiat prea bun pentru ea. L'a mai barfit pe la spate si altele, de toata "gasca" noastra o ocoeste acum.
Gasca noastra? Eu, amica mea, baiatul de care vorbesc, si un vecin de al, meu, prieten foarte bun cu baiatul pe care il plac...
Intr'o zi el m-a vazut cu chitara (noua) si m'a intrebat daca nu o scot afara, si m'a invatat sa cant la ea. Amica mea acum vorbeste foarte mult cu el, au multe in comun, rock, alea alea... Insa eu sunt diferita. Prietenia pe care o am cu aminca mea, e prietenie tocmai pentru ca suntem DIFERITE. Ea rock eu rap, si el rock. Ma si simt in plus. Am crezut ca l-am si pierdut, mai ales ca nu l-am avut vreodata, pana cand, atunci cand sa plec acasa, s-a ridicat de pe banca, sa ma imbratiseze...si m-a strans foarte tare in brate. Prima noastra imbratisare. A fost si lunga si mi-a parut rau cand se sfarsise.
2 ani diferenta. El 16, eu 14. Insa e ok, nu e pervers, si are grija. Si stiu ca e ok, mai ales pentru ca am un filtru deja foarte dezvoltat atunci cand vine vorba de baieti. Poate de asta nici nu am avut iubiti, dar nu ma deranjeaza. Si mama a spus ca e ok, ca baiat, ca e bine crescut.
Bun. Eu acum cer sfaturi, pareri, indicii.
Pe cine place, ce sa fac, etc.
Funda+vot!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tu ce mai astepti? Sa ti-l fure aia? Spune-i direct baiatului ca il placi.Nu va rade de tine, ba chiar se va simti flatat si in plus...n-ai ce pierde daca incerci.
Deci ar trebui sa-i spui ca ai vrea sa fii cu el, pentru ca altfel o sa-l pierzi...si o sa-ti para rau.

| Lollittta explică (pentru anonim_4396):

O sa imi para...dar daca nu ma place, iar eu o sa ii fac cine stie ce dedicatie degeaba? Deja am o presimtire rea...sad

| Lollittta explică (pentru anonim_4396):

Acum nici nu mai stiu ce sa cred. Am tot visat acum 1 saptamana ca ma indragosteam si asta inseamna ca in realitate cineva se va indragosti de mine...acum ma tot intreb ca fraiera, la 1 noaptea daca el e.Sec, dar ce crezi? straight face

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lollittta):

Gandeste pozitiv, ok? Pe bune acum, ce ai de pierdut daca ii spui ca il placi? Nimic! Si iti spun si de ce:
1.Imbratisarea aia lunga si frumoasa demonstreaza ca si el te place, macar putin.
2.Probabil a observat si el ca tipa e profitoare si sigur n-are nevoie de asa ceva.
3.Pun pariu ca tu esti mai draguta (din toate punctele de vedere) ca ea si in plus,(din cate am vazut eu) esti o fire mai speciala si pe bune acum: ce baiat normal n-ar vrea asta?
Deci nu mai astepta, ai putea chiar maine sa-i dai de inteles (cel putin) ca il placi si ca ai vrea sa fii cu el.Crede-ma,ai toate sansele.
Succes!:*

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lollittta):

Hmm.Eu cred ca visele n-au nici o importanta.
Dar chiar cred ca si el te place, din ce mi-ai povestit.

| Lollittta explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult pentru ajutor. Mi-ai scutit ochii de la o noapte plina de lacrimi...Ma gandesc sa ii dau doar de inteles ca il plac...Awww:* Merci muuuult de tot! Daca se schimba lucrurile am sa iti trimit un mesaj :) Noapte buna :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lollittta):

Cu placere.Si sper sa-mi trimiti un mesaj cum ca l-ai cucerit si e al tau.
Noapte buna si tie!

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Daca zici ca e un baiat atat de dragut (si mie mi se pare la ce ai povestit) marturiseste-i ca-l placi. Sau roag-o pe prietena ta sa faca asta.
Succes!

| crackk a răspuns:

Eu zic sa nu mai astepti si daca il placi sa te bagi mai des in seama cu el. Cel putin stiu ca cei care asculta rock sunt foarte ok in relatii si nu sunt genul de persoane care sa isi bata joc si tin mult la persoana de langa. Daca te-a strans in brate e destul de ok zic eu laughing iti urez succes, e ca si al tau laughing