| AAA_9834 a întrebat:

Sal all, am 17 ani si vroiam sa stiu o chestie banala dar mai mult din curiozitate intreb, daca faci sex cu o fata si ea nu are orgasm in timpul actului sexual sau cel oral inseamna ca nu ca nu este satisfacuta? ca o femeie sa fie satisfakuta din punct de vedere sexual ce ar trebui facut mai exact, femeia moderna de azi ma refer. fara rasp de 2 lei de la cei care incearca sa se afle in treaba, daca imi rasp la intrebare msss frumos daca nu mai bine nu mai rasp.

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Orgasmul este satisfacţia sexuală supremă. Poţi sa ai placeri care să nu fie ca orgasmul. Dar acesta este de dorit într-o partidă de dragoste.
Pentru ca o femeie sa ajungă la orgasm trebuie să i-se facă preludiu,adică să fie sarutata, mangaiata,atinsă prin diferite locuri intime,cu alte cuvinte să fie încalzită. Pentru barbaţi încalzirea se face şi cu un gand. La femei este altceva. Dacă femeia işi şi iubeşte partenerul şi are parte şi de un preludiu corect,atunci va avea orgasme multiple. Unele femei au acest noroc să poată să aibă, după orgasmul principal,înca cateva după aceea,dacă barbatul stapaneşte tehnica bine. Dar dacă te apuci de o femeie brusc şi o pui pe pat si începi acţiunea, ea se va uita la tavan sau altundeva şi ca să scape mai repede de chin va simula orgasmul, ca să o laşi în pace!

| Азбука a răspuns:

"fara rasp de 2 lei " - raspunsuri de 3 lei se accepta?

| Laurretta a răspuns:

Nu neapărat că nu este satisfăcută, doar că pentru femei\fete e mai greu să ajungă la orgasm, mai ales dacă băiatul\bărbatul se gândește doar să-și fatisfacă el nevoiile.
Poi. ai putea începe cu prelungitul preludiulul (incluzând și oral), masaje etc.
Baftă!

| JESSARYA a răspuns:

E clar daca nu are orgasm nu e satisfacuta ce dracu. Intr-adevar unele fete ajung mai greu la orgasm iar altele se prefac doar ca sa-ti dea impresia ca s-au simtit bine.
Orgasmul clitoridian il obtii mai usor dar nu e la fel de intens ca cel vaginal. Ca parteneri trebuie sa va cunoasteti foarte bine sa stii exact ce ii place.