| Houselaurie a întrebat:

Sal.am asa o stare de suparare, mai ales din cauza ca nu am noroc la fete.de abia acum mi-am dat seama. fac luna viitoare 18 ani, si eu nu am avut nici o prietena cu care sa ies, sa vorbesc cu ea despre orice.chiar si parintii imi spun ca stau ca prostu fara prietena.ma gandeam ca poate sunt urat, dar nu e asa, nu sunt nici fat frumos, dar nu cred ca sunt urat, nu ma comport urat cu fetele, am si sit materiala destul de buna, nu sunt prostovan, etc.si cu toate astea nu pot avea o prietena.am intrebat vreo 5-10 fete, de care mi-a placut, nu doar ca aspect, daca vor sa iasa in oras cu mine, dupa ce am mai vorbit cu ele, doar 1 a zis nu, restul, toate au acceptat, dar unele ba aveau prieten si nu au mai vrut, altele nici eu nu stiu de ce nu au mai raspuns.chiar de miercuri vorbesc cu o fata, si a acceptat sa ne intalnim, cand are ea timp, si azi am zis sa nu mai astept si sa o invit. mi-a zis ca nu mai poate, pentru ca are prieten.si de asta ma gandesc ca, poate sunt ghinionist la fete.nu mai imi trebuie nimic, nu mai am chef de nimic, ma mir cumde inca nu plang. ce sa mai fac? nu imi spuneni sa astept ca o sa fie si pentru mine una. altceva.

Răspuns Câştigător
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

So what?
De ce să nu spunem?
Eu am 21 de ani şi sunt singură.
Şi încă aştept să găsesc şi eu un băiat drăguţ care să facă parte din sufletul meu.
Nu face din asta o dramă.
Ţi-ar fi plăcut mai mult să cunoşti o fată care să stea cu tine pentru interesele ei personale?
Pentru situaţia financiră,sau alte motive mai dure?
Care să te joace precum o marionetă?
Fericirea nu constă în a avea ce-ţi doreşti, ci în a dori ceea ce ai.
Ţi-o spun din proprie experienţă.
E mai bine să stai singur, decât lângă cineva care îşi bate joc de tine.
Poate că încă nu ai găsit fata potrivită pentru sufletul tău.
Dar lucrul acesta nu trebuie să te demoralizeze.
Fata pe care tu o cauţi este cea care îţi va corespunde în sentimente.

17 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Ma bucur ca in curand nu vei mai fi kid ci un barbat adevarat,karatemann! Si,ca oricarui barbat, am sa ma adresez in stilul meu direct, fara prea multe ocolisuri.Baiatul meu, a avut prima.si ultima prietena (actuala sotie), la 18 ani si5 luni. Sunt cei mai fericiti oameni de pe pamant.Si stii de ce? Au fost puri,si curati,copti la minte,maturizati. Nu si-au pierdut timpul cu cacatisuri,cu maruntisuri,cu ma iubeste, ma tradeaza si alte bazaconii pe care le auzi astazi la toti tinerii, incepand cred de pe la 9 ani. Tu, chiar crezi ca la 14 ani, e vorba de iubire adevarata? Acum.ai sa gasesti chiar pe TPU o fata adevarata, nu o maimutica care lesina toata ziua dupa baieti.Nu mai intreba nici o fata daca iese cu tine.aceasta nu e abordarea corecta.Fii romantic, fa curte unei domnisoare de care iti place, si nu asa.o zi sau doua.si incearca sa fii tu insuti,nu copia unui golanas de cartier. Fetele cuminti,fara prieteni, invata, nu au prieten si ies cu altul.Ai mai mari sanse asa, sa pasesti in dragoste, cu dreptul.Fruntea sus, man!

| Alex0194 a răspuns:

Sunt in aceiasi situatie ca si tine numai ca am 17 sad daca cine ne poate saftiu va rog sa o faca

| ruPfashu a răspuns:

Nu ai ghinion la fete sincer. Asa eram si eu ca tine, si am 23 de ani, insa, am avut rabadre si Doamne Doamne mi-a rasplatit-o, oferindu-mi un inger de fata. Crede-ma ca ai sa-ti gasesti jumatatea.tot ce trebuie sa faci e sa ai rabdare.
Multa bafta si sper sa-ti gasesti jumatatea cat mai repede. >big grin

| LiveYourLife a răspuns:

Am citit cu atentie ceea ce tu ai povestitbig grin

cateodata si eu gandesc la fel de negativ ca si tine la mine fiind faza cu baietii...
adica la mine baietii care nu-mi plac imi cer sa stau cu ei si cei care imi plac pfff...
inainte de a invita o fata in oras asigura-te ca nu are prieten...

apropo atunci cand inviti o fata in oras nu-i zice cand vreti sa iesiti zi tu direct o data de exemplu"maine la ora cu tare vrei sa vii cu mine in oras"ceva de genu ca daca e sa stai sa stabilesti impreuna cu fata uite se intampla ca in final sa nu mai vina...

ai incercat sa intrebi fetele ce parere au despre tine?

cunosc baieti care sunt mai mari decat tine si nu au avut niciodata o pr...si sunt si frumosilaughing

eu zic sa nu mai gandesti negativ...
uite daca vrei sa mai vorbim despre asta lasa-mi id-ul tau intr-un mesajwinking
daca nu sper sa ai bafta si mult succes!

bye!

| RobertTmroo a răspuns:

Legat de varsta ta de 18 ani "Multi inainte happy!", stiu ca ne spui sa nu iti spunem sa mai astepti..., dar cam asta trebuie sa faci, nu e nici o catastrofa daca pana in momentul de fata inca nu ai reusit sa ai o prietena, sunt multi care in fiecare saptamana isi schimba prietena/prietenul,...tu chiar crezi ca acei oameni stiu ce inseamna "dragostea"? Chiar crezi ca sunt fericiti cu adevarat?
Banuiesc din cuvintele de mai sus scrise de tine "nu ma comport urat cu fetele" si "o prietena cu care sa ies, sa vorbesc cu ea despre orice", prin aceste cuvinte se vede ca iti doresti o persoana de care sa iti pese, cineva cu care sa ai ce povesti si sa va simtiti bine impreuna..., ei bine sa stii ca asta nu e usor de intalnit, multi dintre noi suntem mai in varsta decat esti tu si tot nu am reusit sa gasim inca acea persoana potrivita...
As putea sa iti spun..., sa iti schimbi comportamentul fata de ele, sa fi mai "rau", "mai smecher", dar consider ca ar fi o mare tampenie ca tu sa devi altcineva decat esti, probabil ai reusi sa impresionezi cateva fete carora le plac senzatiile tari, dar pana la urma acea persoana s-ar indragosti de cineva care de fapt nu esti tu, si pe termen lung nu ai fi fericit, nu ai putea sa iti indeplinesti dorintele de mai sus scrise de tine, adica sa iesi cu ea la o poveste, sa va simtiti bine, ca doar ar trebui sa o minti incontinuu si sa adopti o alta personalitate decat ai...
Alegerea e a ta, dar eu iti spun sa ai rabdare, sa fi si sa te comporti exact asa cum esti tu, numai asa vei putea intalni persoana potrivita pentru tine happy.
Toate cele bune si o saptamana frumoasa sa aiwinking!

| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Nu te supara pentru nimicu asta exista cineva si pentru tine trebuie doar sa astepti

| quest_6999 a răspuns:

Salut,stai calm ca si eu sunt in aceiasi situatie si nu ma plang...dar sunt sigur ca imi va iesi si mie in cale perechea vietii mele, deci stai calm ca nu ai de ce sa fii suparat...o sa iti apara in viata cand te astepti mai putin, P.S:Si eu tot 18 ani am

| Any_6060 a răspuns:

Probabil esti prea bleg la comportament sau vorba. Fetelor nu le place genul asta de baieti. Incearca sa fii tupeist mai smecheras. Daca esti prea bun cu fetele esti considerat prostalau. De aceea te sfatuiesc sa ai o atitudine cat mai masculina. Si dupa parerea mea, asta este doar un pretext ca are prieten din moment ce odata a acceptat sa se intalneasca cu tine. Batfa in schimbarea atitudinii. De multe ori nu conteaza atat de mult cum aratam, este mai importanta atitudinea.

| Any_6060 a răspuns:

Probabil esti prea bleg la comportament sau vorba. Fetelor nu le place genul asta de baieti. Incearca sa fii tupeist mai smecheras. Daca esti prea bun cu fetele esti considerat prostalau. De aceea te sfatuiesc sa ai o atitudine cat mai masculina. Si dupa parerea mea, asta este doar un pretext ca are prieten din moment ce odata a acceptat sa se intalneasca cu tine. Batfa in schimbarea atitudinii. De multe ori nu conteaza atat de mult cum aratam, este mai importanta atitudinea pe care o afisam happy.

| Liviu a răspuns:

Ce pot spune asa e si in cazu meuhappy
Numai ca. eu sunt cam sa spunem...
De 'moda veche'
Ele vor discoteci, cluburi sl0b0zuri din astea'
Eu unu urasc discotecile, cluburile...
Multe vor bani...vor masini laughing
Eu vreau o fata simpla.
Nu o masina de tocat bani` Sau o pitipoancasigh
O fata simpla de la taralaughing`
E obisnuita si cu munca si nu are fitebig grin
P.S Acum nu spun ca cele de la oras au fite sau etchappy
Conteaza sa aiba capu pe umerihappy

| VanessaKISS a răspuns:

Nu te.ai gandit ca poate nu te comporti tu cu fata respectiva cum trebuie? eu am 13 ani si pana acu am avut cred ca.vre.o 5 preteni. da ai dreptate n.ai noroc la fete

| dogot95 a răspuns:

Esti prost nu ghinionist... vezi cum te comporti, cum vorbesti... de asta depinde mult

| Freedom_1119 a răspuns:

Mai incearca, nu e posibil sa fii ghinionist.

| NoMoreTimeForLove a răspuns:

Trebuie sa ai incredere in tine.Iesi in oras, du-te la baruri sunt sigur ca acolo vei gasi pe cineva pe placul tau.

| NoMoreTimeForLove a răspuns:

Am spus

| maryana_5957 a răspuns:

Eu zic sa astepri pentru ca vei gasi fata potrivita la momentul potrivit...va veni at cand nu te vei astepta fta pe placul tau