| M0sTWanT3D a întrebat:

Am 14 ani si am o intrebare!

Am inceput sa ma masturbez la 10 ani si nu stiu daca e bine, am auzit ca daca incepi sa te masturbezi prea repede nu prea o sa ti creasca penisul, va rog raspundeti la intrebare cat mai repede sunt fffff speriat

Răspuns Câştigător
| CryChristiAN a răspuns:

Nu e bine. Ai o obsesie + ca masturbarea este pacat trupesc.
Nu e bine sa te masturbezi pentru ca o sa ai defecte cu vederea si o sa dai intr-o anxietate de nu cred ca o sa scapi. Sfatul meu :nu te mai gandi la asa ceva, gandeste ca sunt mai multe fete ca baieti si poti sa ai si tu 1 iubita la momentul potrivit, joaca-te cu prietenii si socializeaza cu alte fete.

| suntserios a răspuns (pentru CryChristiAN):

Auzi la el probleme cu vederea rolling on the floor rolling on the floor

| CryChristiAN a răspuns (pentru suntserios):

Depinde acum de organismul fiecaruia.

| suntserios a răspuns (pentru CryChristiAN):

Da tu o singura explicatie logica / medicala pentru care masturbarea ar afecta vederea.

| Vix999 a răspuns (pentru suntserios):

Asta si eu as vrea sa o aud laughing)) Si vreau sa stiu si despre anxietatea aia care te loveste de nu mai stii de tine.

| suntserios a răspuns (pentru CryChristiAN):

Hai bre te faci pierdut? Demonstreaza ti bazaconiile pe care le scoti pe gura.

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai bine ramai cu el mic ca oricum nu cred ca ai sa il folosesti vreodata.

| CristiB93 a răspuns (pentru suntserios):

De ce crezi ca nu o sa si-l foloseasca vreodata?

| suntserios a răspuns (pentru CristiB93):

Din cauza intrebarilor tampite pe care le pune.

| CristiB93 a răspuns (pentru suntserios):

Eu credeam ca poate zici ca il afecteaza masturbarea si din cauza asta nu o sa mai poata sa il foloseasca.

| suntserios a răspuns (pentru CristiB93):

Te ai speriat si tu?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Macar nu dau raspunsuri mai tampite decat intrebarile cum faci tu spre exemplu

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Mai bine un raspuns tampit decat sa jignesc lumea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa am auzit si eu dar numai daca abuzezi, adica sa te masturbezi de mai multe ori pe zi