| Andreutza96 a întrebat:

Sal TPU :*. am si eu nevoie de niste pareri sfaturibig grin

Am fost cu un baiat ne-am despartit de 2 ori...acelasi motiv.
Cand ne-am impacat el se schimbase f mult era mult mai atent cu mine se purta mult mai frumos si chiar mi-a propus sa ne mutam impreuna(dupa ce vine din cipru de la ai lui). Nu am mai ajuns sa ne mai mutam ca ne-am despartit oh go on.
Au trecut 2 luni si noi nu vorbisem deloc, deja il uitasem dar parca mai aveam nevoie de un motiv in plus ca sa-l uit definitv si m`am hotarat sa intru sa vb cu el pe mess eram sigura ca n`o sa`mi raspunda, si m`am inselat mi-a raspuns straight face. si-a cerut iertare pentru tot ce a facut si a zis ca ii pare fffffff rau ca a fost prost ca nu trebuia sa se desparta de mine chatterbox.
mi-a zis ca isi cere iertare si ca nu a intrat el sa vorbim pentru ca el a gresit el trebuia sa faca primul pas dar stia cum o sa-i vorbesc si se enerva chatterbox.
De atunci vorbim mereu, a venit de 2 ori l mine.
Cand a venit prima data l mine mi-a povestit ca s`a certat cu maicasa din cauza mea laughing pentru ca l-a pus sa-i duca poza cu mine si el nu i`a dus.Cand l`am intrebat dc vrea maicasa poza cu mine mi-a zis ca "o sa vezi cand o s`o cunosti pe mama".
Dupa ce ne-am intalnit prima data mi-a zis sa ne impacam dar sa ne si mutam impreuna straight face. i-am zis sa se mai gandeasca ca nu e constient ce zice oh go on sa vorbeasca cu ai lui si dupa luam o decizie si mi-a zis ca el stie ce zice s`a gandit f bine, ca ai lui nu au nimic impotriva sunt de acord, sa ma gandesc bine bine si mai vorbim despre asta.
A trecut o saptamana de atunci si el nu a mai deschis subiectu`. nici sa imi zica sa ne impacam dar nici sa ma mut l el oh go on.
ne-am mai vazut inca o data de atunci ne-am purtat ca si cum am fi impreuna dar nici unu nu am deschis subiectu straight face.
Ce vrea de la mine?
Mi se pare f ciudat. e a 2 oara cand imi propune sa ne mutam impreuna si vorbeste serios pentru ca e dispus sa vina sa vb cu ai mei...cu ai lui se pare ca a vorbit oh go on dar dc nu mai zice nimic?straight face
Voi ce parere avetistraight face?

Răspuns Câştigător
| Amy90 a răspuns:

Buna,

Opinia mea este ca prietenul tau e putin dezorientat, nu stie ce vrea exact, traieste in dorinta de sta cu tine si a nu te pierde si intre a crea un echilibru in familia lui, totodata singuratatea il macina putin caci aici, in tara, nu este si familia lui, considera ca te are numai pe tine iar cu tine vrea sa cladeasca acea familie din tara, e ceva mai spiritual la mijloc. Eu cred ca el te iubeste destul de mult si ca ar trebui sa vb mai mult cu el, despre viata lui, problema lui, telurile lui. Fi tu putin mai autoritara si fa-i ordine in ganduri si in suflet. Numai bine!

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunteți amândoi derutați.
Dacă el ți-a propus acceptă spunându-i chiar tu, nu mai aștepta să te mai întrebe încă o dată!
Vorba multă sărăcia omului.
Pa, pa.

| WhiteRose a răspuns:

Am citi eu ca are 19 anibig grin

| WhiteRose a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, te lasa cam mult singura... iar acum, sa nu mai deschida subiectul... e ciudat oricum sa te muti cu el, daca e deja e atat de instabil, daca te muti sa nu sa razgandeascalaughing sau sa va desp iar si sa iti ceara sa pleci.
Mai bine mai astepti un timp, sa vezi cum mai decurge relatia, in locul tau nu m-as muta asa curand cu el, mai ales dupa atatea probleme

| WhiteRose a răspuns:

Intreaba-l pe el ce vrea de la tinelaughing, poate iti spune ceva care sa te faca sa-l intelegi, eu una nu-l inteleg

| Dienuka a răspuns:

Inainte sa imi dau cu parerea as vrea sa stiu daca nu cumva ai doar 14 ani. Si sunt curioasa cum se poate pune problema mutaului impreuna la varsta aceasta? happy

| Dienuka a răspuns:

Imi cer scuze pentru confuzie. Mutatul impreuna este ceva serios. Implica o responsabilitate foarte mare si ambii parteneri ar trebui sa aiba atat situatia financiara cat si maturitatea necesara pentru a face acest pas, care dupa parerea mea ar trebui facut numai daca este premergator unei casnicii. Sa te gandesti ca tot ce face mama ta acasa acum, va trebui sa faci tu cand va mutati impreuna. Banuiesc ca esti si la o facultate, aceasta implica destul de multa implicare. Din ceea ce povestesti tu, prietenul tau nu este chiar genul de "suficient de matur". Si iti dau un sfat din tot sufletul: esti prea tanara ca sa faci acest pas. Mai copilareste, intalneste-te cu el sau ramaneti unul la altul cand vreti sa dormiti impreuna. Este un pas prea mare pentru aceasta varsta.

| Andreutza96 explică:

Nu am 14 ani.am 19 ani :p numarul d l username vine d l altcevawinking

| Andreutza96 explică:

De mutat cu el oricum nu m`as muta acum cu el oh go on pana nu sunt sigura de rel mea cu el n`o sa ma mut cu el.
Eu vroiam doar sa vad km ce explicatii gasiti pentru comportamentul lui si ce ati face in locul meuwinking.

| Andreutza96 explică:

Situatia financiara e ca si rezolvata, am avea sprijinul parintilor lui, eu lucrez (merg si la facultate dar m`am si angajat) iau in jur de 8 mil pe luna ai lui de obicei ii trimit cam 8-10 mil pe luna (facturi+banii lui) + ca joaca la o echipa de fotbal ia undeva l vreo 6 mil pe lunawinkingam avea si sprijinul alor mei love struck dar faza cu mutatu iese din discutie pana nu sunt sigura de sentimentele lui nu m`as muta la el pentru nimic in lume oh go on nu vreau peste 2 luni sa ma intorc la mama ca nu mai ma inteleg cu el sau eu stiu oh go on.
Eu doar v-am spus tot ce mi-a spus si cum se comporta in speranta ca poate voi reusiti sa-l intelegeti eu una nu pot straight face.
Nici el nu stie ce e in capul luistraight face.
Cand a venit prima data l mine chiar vobream cu el de un prieten care s`a mutat cu prietena lui (erau impreuna de 6 luni) si a zis ca s`a cam grabit si peste 2 ore imi propune sa ma mut l el straight face. Cand i-am adus aminte ce a zis a zis ca in 2 ore a avut timp sa se gandeasca si a realizat ca el vrea sa fie cu mine si ca nu`i mai pasa de nimeni si nimic ma vrea pe mine si atat straight face.
Deci, trageti voi o concluzie ca eu nu mai stiu ce sa credstraight face