| mafka a întrebat:

Io am 14 si un prieten de al meu are 17intre noi oarecuma existat cewa, insa el e genu de baiat care ii place sa se dea la mai multe fete chiar daca are deja una! El de vreo doua ori a incercat sa se dea la mine ceea ce ia mers tare bine(vreau sa zic ca la linguseala pe la fete el le imbratiseaza, vorbeste cu ele, poate sa vorbeasca si despre probleme personale cu ele despre orice)eu m-am indragostit de el dupa ce mi-a facut asta(nu stiam ca era genu asta)si el e emo(dupa care eu sunt inebunita). Au trecut vreo 2 saptamani de noi doi stind unu linga altu.Intr-o zi am dorit sa-mi cer scuze ca l-am numit in mai multe feluri mai demul un pic(noi inca ne mai placeam dar nu ne spusesem asta)si am vrut sa-mi cer scuze dar el:niko am crezut ca ai fi vrut sa-mi spui altceva legat de noi.ca ai vrea sa iesim...ca poate exista cewa intre noi... dar eu am tacut si el a plecat! Eu pe atunci aveam doua prietene foarte bune.Insa una il placea in timpul ala cind eu eram mai apropiata cu el.Si dupa ce am vorbit cu el. A inceput sa se dea la prietena mea tot cu imbratisari chiar a incercat sa o sarute(unde "prietena "mea chipurile nu a vrut si la lasat) unde el se uita la mine ce o sa fac dupa miscarea asta care a facut-o. El e emo dar nu-i genu de baiat rau, el cel mai mult adora fetele insa nu-i obsedat de sex e.t.c.Desigur ca acum am doar o prietena. Cealalta tradatoare sta si se giugiuleste acum cu el in parca! Nustiu ce sa fac ca sa-l uit pentru ca il iubesc.Acum cind merge cu ea de mina si ma intilnesc cu el pe drum se uita la mine in ochi de parca ar plinge si ii pare rau! nu stiu ce sa mai fac! Vreau sa stiu ce inseamna toata harababura asta!(care v-am spus-o de la inceput pin acum)va rog spunetimu! panglika si votul garantat!:*(apropo "prietena mea" are la fel 14).

Răspuns Câştigător
| roxyfoxy a răspuns:

Nu lasa sa te doboare, ramai puternica.Nare ros sa iti intorci capul ( cum spunea o buna prietena :Iubeste-o nu-mi pasa, pastreazo chiar te tot iar pe mine privestema si lingete pe bot)a fost trecutul.Invata din nou sa iubesti si vei putea sa zbori de langa aceste amintiri.Nuti face griji el te vrea inapoi, dar nu stie sa pretuiasca daca o sa-l ierti va crede ca poate gresi la nesfarsit si tu ai sa-l ierti.Nu-l ierta am trecut prin acelasi lucru si l-am iertat de ogramada de ori deci ba am fost impreuna ba cu prietena mea cea mai buna iar s-a intors la mine iar a plecat. Prietena mea nu l-a mai suportat si l-a parasit dupa s-a intors la mine sa-l iert.Dar la ultima despartire a spus ca niciodata nu o sa-mi ceara ceva inclusiv sa fim impreuna deci acum se plimba prin parca de obicei singur si tot da telefoane dar nici una din noi nu raspundem.

7 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

...si care putea fi rezumata in maxim 4 randuri(maxim am zis)

Dragostea e ceva mult mai complicta si insemnat decat "e unu' emo de 17 ani,imi plac ochii lui,ah, il iubesc:X".

In locul tau nu mi-as framanta mintea, la 14 ani, cu asa ceva.Coboara printre noi,cum mai raspunsei la o intrebare,exagerezi de mama focului, nici nu-i pare rau, si nici nu plange nimeni.Asa e,azi intr-un fel,maine in altul,azi da de inteles ceva,maine altceva, si asa o sa fie multa vreme, de la varsta.Deci? Da-i pace gandului, gata.

| JustMe_7096 a răspuns:

rolling eyes nu inteleg nimicstraight face

| Mousie a răspuns:

Draga, cauta-ti alt baiat si iesi, distreaza-te! ce naiba, este vara si tu stai si suferi dupa asta. este varsta cand trebuie sa cunosti lume si sa-ti faci prieteni. si ala e clar ca nu ii place de tine din moment ce o pupa pe alta. Daca era indragostit de tine, nu isi petrecea timpul cu altcineva. Logic, nu?

| Phaey a răspuns:

Aolio, mamica...
Ma intreb cand oare o sa invatati voi ca asta nu e iubire. Tu doar il placi, nu il iubesti. E doar un moft si-atat. Asa cum a inceput sa-ti placa, asa iti si trece. Cauta si tu alt baiat.
14 ani NU e o varsta la care sa iubesti. Doar daca ai stat cu tipu respectiv de un an, doi, sa zicem. Si tot nu sunt ferm convinsa ca ai fi putut sa iubesti. La 14 ani NU ai cum sa fii serios intr-o relatie.
Cat despre prietena ta... eu zic sa faceti pace. Chiar nu merita sa va certati pentru un baiat. Plus ca daca tipu ii da cu flit, se intoarce la tine si isi zice ca i-ai fost o prietena buna si ca ai reusit sa treci peste. Gandeste-te ca puteai sa ramai sau nu cu baiatu' respectiv, dar prietena ta ar fi fost langa tine, indiferent de situatie.

| Sicmao a răspuns:

Un singur cuvânt : abecedar.

| marlanuu a răspuns:

Relaxeaza-te,respira si fa un dus rece.o sa-ti treaca!

| sisoloco a răspuns:

Simplu ii intalnesti ii injuri putin big grin rolling on the floor apoi iti cauti pe altcineva... daca zici ca te mai iubeste o sa fie gelos