| SmileLife a întrebat:

Sall, am o intrebare, am menstruatie dar nu imi curge singe doar o solutie asa intunecata si miroase,, mi-a venit doar vreo doua picaturi si atit. oare este normal asa sa fie?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este o secreție, nu soluție.
Ea poate apărea la începutul menstrei sau la final. Dacă este prezent un miros înțepător, nu fad, este o infecție prezentă și trebuie tratată.
Tratamentul îl primești în urma controlului medical de specialitate.
Sănătate!
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Cred ca ai o infectie si netratata nu iti trece

| Timmotey a răspuns:

Esti la inceput asa se intampla prima data

| SmileLife explică (pentru Timmotey):

Deacum este a treia oara de cind am menstruatie.

| Timmotey a răspuns (pentru SmileLife):

Nu e nimic grav daca e putin la mine a curs putin prima data si apoi ma tinea si o saptamana

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Poate fi menstruaţia, care uneori este mai închisă la culoare ( la început/sfârşit ), sau poate fi o infecţie.

Dacă e menstra, atunci în următoarele zile va curge mai mult şi va avea o culoare normală.

| KlaudyaPussy a răspuns:

Asa mi-a venit si mie la inceputwinking e normal...big grin