| ganjafarmer1911 a întrebat:

Sall as vrea si eu sa stiu daca se pot lua boli dinalea venerice prin sex oral

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur ca da. Poti lua: blenoragie, sifilis, hepatita B si C, HPV, HIV. Se considera, de exemplu, ca riscul de a lua HIV este de 9% daca un barbat ii face sex oral unei femei infectate si de 18% daca o femeie ii face sex oral unui barbat infectat.

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Hiv ai şanse mici să iei.
Sifilis, însă, ai foarte mari şanse să iei!

| Hombre a răspuns:

Da, ai grija cum si cu cine o faci, "momentul placerii aduce si neplacerea.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Da, şi prin sex oral se pot lua boli sexuale, dacă asta întrebi.

| TheMihutz a răspuns:

Evident

| JustArmy a răspuns:

Da. atat prin cel oral cat si prin cel anal. de ex sifilis, gonoreea, herpes genital, chalamidia, sancrul moale, hepatita B, sida. ai grija ce faci.