| Dejavu1536 a întrebat:

am nevoie de sfaturile voastre, deci iubesc o fata foarte mult care are un prieten care isi cam bate joc de ea, si e vizibila chestia asta insa stiti cum e, iubirea e oarba, si eu o intreb de ce mao sta cu el daca el isi bate joc de ea si ea spune ca il iubeste. Mereu ii dau sfaturi si ea stie ca o plac, dar s-au despartit de multe ori insa ea mereu il iarta. stiti cum e, e adolescenta nu prea stie multe, dar nu mai am nici o idee, ma simt asa naspa ca nu pot sa fiu cu ea sufar foarte multe...am incercat sa o scot din cap dar nu pot...ea tine la mine adica nu vrea sa o las in pace gen san u mai vbim deloc.Nu stiu ce sa fac sa-i castig inima, vbim destul de mult la tel.Si nu stiu cum sa o conving sa-i explic ca el isi bate joc de ea, i-am aratat cu dovezi ca ii curvar baiatu dar ea il iubeste ca no ii adolescenta nu prea stie ea ce e iubirea, adica daca el isi cere iertare ea crede ca se va schimba, da nu o face niciodata. Dati-mi sfaturi va rog cum sa o cuceresc si sa o iau din brate de la taranu ala care doar isi bate joc de ea, cand eu sufar dupa ea si o respect si o iubesc enorm sad

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ea vrea sa traiasca asa, tu te umilesti si ii cersesti iubirea cand este clar ca ea iubeste pe altul. Vino-ti in fire si fii barbat, nu pres. Cauta o fata care sa raspunda sentimentelor tale si sa respecte felul tau de a fi la mod egal.
Rad curcile de tine... sad

| neutrino a răspuns:

Asa ceva nu se poate, inima ei a ales deja. Asteapta pana cand ea va fi iarasi libera ( inima, nu fata).

| SkyPilot a răspuns:

Ai facut tot ce puteai face. Fie ca astepti pana cand se despart (iar atunci nu ai nici o garantie ca va fi cu tine), fie ca iti cauti alta fata. Eu as merge catre a doua solutie.
Daca te bagi intre ei, tu vei fi scos viinovat daca ei se despart. Daca nu ai convins-o pana acum, nu vei reusi nici de acum incolo. Dragostea este oarba happy

| ywar a răspuns:

Daca ea e masochista si nu vrea sa iasa din cercul vicios in care se invarte Tu nu ai ce sa-i faci. Punct si abandonezi.
Mai e o solutie: ai sange in instalatie? Te duci si ii dai babastoace lu' ala de se ca. pe el si pe urma printesa e a ta. happy

| TanteMarianne a răspuns:

Pai e nasol. ideea e ca in aceste circumstante e greu sa-i arati tu acest lucru, ea singura o sa-si dea seama.
chiar daca taranul cel nesimtit o bate si ea inca il iubeste inseamna ca nu mai e in toate mintile sau poate chiar il iubeste pe tampitul ala mai mult decat pe oricine.
sau mai e o varianta:
poate nu stie ca o placi. poate ea te crede doar un amic bun sfatuitor.
ar trebui sa-si dea seama singura tu chiar nuprea ai ce sa faci in privinta asta. din pacate crying

| RedDeath a răspuns:

Daca e batuta in cap, doar nu stai sa iti irosesti tineretea! Ia situatia in propriile maini! - Spune-i ca tu tii la ea, spre deosebire de alte mizerii, ca tii foarte mult la ea, ca vrei sa fi cu ea etc, etc - ca aceasta situatie aiurea nu mai poate fi : Ori accepta sa iti fie iubita si sa ii dea papucii la idiotul ala, ori o lasi in pace cu porcariile ei cu tot!
Pune piciorul in prag si arata ca esti barbat! Doar nu tremuri in fata unei asemenea situatii!
Daca accepta, merita sa fi cu ea, daca nu, atunci inseamna ca nu e potrivita pentru ca, inseamna ca te-ar scoate din pepeni oricum.
Cel putin pe mine deja m-a scos cu prostia ei...

Deci ai grija ce faci! Ca doar sunt sute de fete ce pot sa te placa, numai sa le dai putin avant, asa ca nu mai pierde vremea! Vezi, daca nu poti face nimic, chiar daca i.ai expus situatia asa cum ti-am spus mai sus - Pa! Si nu mai iti mananci nervii cu ea!

| Madalina84 a răspuns:

Daca ea il iubeste nu prea ai ce sa faci.Dar nu incerca sa ii distantezi sau chestii gen pentru ca ea va crede ca ii vrei raul. Daca nu poti sa renunti la ea gandeste-te ca pana la urma si ea se va satura sa il ierte si v-a deschide ochii. Incearca sa gandesti pozitiv si sa nu iti complici viata.