| dramazaptoorg a întrebat:

am o intrebare cam cat trebuie sa am penisul pentru imi incepe viata sexuala?

13 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Exact cat il ai,nu te mai gandi la dimensiuni!
Auzi mereu cuvantul "satisfactie" si-l intelegi gresit.
La varsta la care esti,satisfactia tine de noutatea lucrului pe care-l faci.
In timp,vei capata experienta, te vei maturiza si vei intelege exact ce este si cu "satisfactia" asta!
Minte sa ai si sa te protejezi, lasa sublerul si rigla!

| raspunz a răspuns:

Păi nu pre conteză chestia asta. Ar fi bine să ai penis, dar orice penis peste 4-5 cm este la nevoie suficient pentru a face sex. nah, nu e sex foarte bun, dar e posibil. Mai bine te-ai gândi la ce vârstă ar fi bine să începi pentru că din câte îmi dau eu seama ești cam micuț.

| Bogdan1o a răspuns:

Marimea penisului nu depinde de momentul in care sa-ti incepi viata sexuala, marimea penisului depinde de varsta pe care o ai

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai creier ceea ce tie iti lipseste.

Răspuns utilizator avertizat
| xALeXdXx a răspuns:

Intre 10-16 cm happy ca sa o satisfaci laughing

| xALeXdXx a răspuns:

Bogdan1o, are dreptate, normal ar trebui sa iti incepi viata sexuala la sfarsitul dezvoltarii penisului, adica pe la 18 ani, dar trebuie sa fii pregatit si psihic dar si fizic, dar sa ai grija si cu cine iti incepi viata sexuala asa ca ai grija [ps la intrebarea ta eu tot 10-16 cm spun laughing) ]

| dia200 a răspuns:

Nu trebuie sa aiba o marime neaparat, asta chiar nu conteaza

| skama18 a răspuns:

Mai pune un prelungitorlaughing

| Confusion a răspuns:

Nu cred ca exista o dimensiune predefinita. Poate sa fie si de 5 cm. Nu e un impediment ca sa-ti incepi viata sexuala, mai ales daca partenera nu are nimic impotriva.

| all3xxx05 a răspuns:

Cel putin 18 cm ...si trebuie sa dai limbi inainte,,, primul numar o satisfaci cu limba :X bafta

| Musat_Dan_1991 a răspuns:

Jumatate din inaltimea ta

| Hector1 a răspuns:

Pai 1 mai intai este necesar sa se "scoale"laughing, 2 iti recomand prezervativul din mai multe motive pentru inceput iar pentru asta ar trebui so ai indeajuns de groasa sa til poti pune si sa steabig grin