| cosmyn15 a întrebat:

am trait in ultimul an o poveste de dragose ff frumoasa in care ne-am certat ne-am impacat ne desparteam ne impacam app ea are 22 de ani eu am 18 si azi mi-a zis ca s-a saturat ca ne tot certam din orice si tot timpu ai reprosez lucruri dar nu e asa in plus pe langa ca are 22 de ani tatal ei nu a fost de acord cu relatia si inpotriva acestui lucru noi tot ne intalneam si a fost frumos ne iubeam si stiu ca inca ma iubeste dar atata mi-a spus azi cand ne-am certat ca s-a saturat sa se tot certe si de reprosuri reprosurile vin pentru ce tatal ei nu o lasa nici sa vina la mine doar eu veneam la ea pentru ca nu suntem din acelasi sat si mergeam cu un autobuz si mi-a inchis si a zis sa o las in pace si nu stiu acum ce sa fac vreau sa raman cu ea dar nu o pot obliga daca ar putea cineva sa ma ajute? funda

4 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Si cand inveti sa scrii?

| Aηηy a răspuns:

Tu esti singurul in masura sa te ajuti. E foarte frumos ca ai putut sa tii langa tine o fata mai mare chiar cu 4 ani si inseamna ca te-a iubit si poate inca te mai iubeste daca a acceptat sa fie cu un pusti. Problema e ca tatal ei nu suporta sa isi vada fiica in mainile unui barbat chiar daca pana la urma in cazul in care relatia va continua va trebui sa accepte. Poate tipa are nevoie de liniste, vrea sa luati o pauza ca sa isi adune ideile si sa se gandeasca asupra situatiei. Probabil te va suna sau iti va da un semn cand ii va fi dor de tine pentru ca in mod sigur nu te poate uita prea usor. Las-o o saptamana, doua, nu o mai suna, nu o mai cauta si asteapta ca ea sa faca acest lucru daca intr-adevar te mai vrea in viata ei.

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

La varsta ta nu poti intelege ca la 22 de ani, o fata, vede altfel lucrurile, maturizata find cu mult inaintea ta.Cu tatal, poate fi o poveste. Pe de alta parte poate nu a intalnit un baiat mai mare care sa-i faca curte.Iar in cazul unei, dorite, casatorii trebuie sa stii ca femeia imbatraneste mai repede si,, dragostea,, se duce.Caz autentic intre prietenii mei.De preferat o relatie inversa; tu 22 si ea 18 ani. Oricum viata ofera destule surprize si, poate, tu sa fi alesul. Desi ma indoiesc...

| Schatzyyyyy a răspuns:

Fata inca te mai iubeste,insa s-a saturat sa se certe cu tine,si poate ca e satula sa tot auda cuvinte "nepotrivite" de la tatal ei! In fine pana la urma nu conteaza ce spun parintii,important e sa va iubiti,sa tineti unul la altul,si sa va intelegeti, restul vine de la sine! Cel mai bine, e sa vorbesti cu ea, si sa-i spui sa nu renunte asa usor la relatia voastra, si ca impreuna ve-ti trece peste tot 'raul"!