| andreirobert15 a întrebat:

imi place de cea mai buna prietena a mea, pana pe 10 iunie nu pot sa o ma intalnesc cu ea. Maine dupa scoala pot sta cu ea 15 min, in astea 15 min vreau sa ii spun tot sau sa o sarut pe gura, dupa o sa vad ce reactie are, pentru ca de asta mie frica!
e bine ce fac sau fac o greseala?
Funda!

2 răspunsuri:
| gab0ru a răspuns:

Nu te grabi! Eu daca as fi maine in locul tau as face asa. Daca as avea bani as cumpara o floare sa ii daruiesc, as vorbi cu ea calm, sa ii dau de inteles ca o plac, ca imi doresc o relatie cu ea. Tine minte, nu te grabi sa o saruti caci probabil o sa aiba o reactie ciudata sau na.

| ZippiAndrei a răspuns:

In niciun caz sa o saruti! E cea mai mare greseala facuta de adolescentii care incearca sa aiba prima relatie. Nu stiu... poti pur si simplu sa o iei intr-un colt/loc mai restrans si sa vorbesti cu ea frumos, sa ii faci un compliment si sa ii spui intr-un fel oarecum frumos ca o placi. Te descurci tu, doar fi tu insati.