| orang23 a întrebat:

imi place o fata dar de fiecare data cand am ocazia sa vorbesc cu ea nu stiu ce sa o intreb ma blochez instantaneu, mi-e frica sa nu-i pun intrebari stupide
Sunt genul de baiat mai timid cand vine vorba de fete.Plzzz am nevoie de ajutor
Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| unicornyamew a răspuns:

Salut happy.Si eu am aceeasi problema ca si tine,sunt prea timida.Ce ar fi daca ai incerca sa gasesti ce aveti in comun? Sunt multe subiecte despre care ati putea vorbi, cum ar fi muzica, toata lumea adora muzica, nu?winking De asemenea, poti sa o intrebi cum isi petrece timpul liber si alte chestii despre ea.Ai grija sa nu fii prea insistent pe un anumit subiect si pe ici pe colo, fa-i un mic compliment, fetelor le place mult asta.Tot ce trebuie sa faci este sa prinzi putin curaj cum am facut si eu, pentru ca nu se poate intampla nimic rau, nu? In cel mai rau caz te va refuza, insa nu e mare lucru...Cine stie, poate dezvolta si ea o pasiune pentru tine Sper ca te-am ajutat cat de cat, insa totul depinde de tinewinking.

7 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Nu are de ce să îţi fie teamă. Eşti tu însuţi şi dacă nu te place aşa cum eşti, nu te merită. Începe cu mai mult decât un salut, cere-i o adresă de mess, Facebook, etc. Poate un număr de telefon.Sau pur şi simplu întreabă dacă ar dori să iasă cu tine. Apoi vine schimbul de adrese şi numere de telefon.Şi dacă te refuză, priveşte partea bună. Măcar puteţi să fiţi amici.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Nu conteaza, stupid sau nu, dai din gura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las-o pe ea sa ia intiativa si-ai sa vezi ca nu e greu, o sa te obisnuieti cu ea dupa care sa vezi cum iti mai turuie gura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ca sa fie clar pentru toti baietii care pun intrebari de acest gen:SPUNE-TI VARSTA MAI INTAI DE TOATE, ASA NE PUTEM DA, SI NOI SEAMA MAI BINE DE SITUATIEhappy

| Roland22 a răspuns:

Gaseste subiect de conversatie, pe orice tema.si cand te plimbi pe strada, orice obiect pe care il vezi il poti folosi ca subiect>>de ex:uite ce frumos e acel lucru, ce parere ai? baga vrajeli. daca te vede ca te blochezi, nu o sa iasa nimic..cum vrei tu relatie cu ea daca nu esti in stare sa porti o conversatie?laughing hai bafta

| BadBEver a răspuns:

Important e sa zimbesti big grin

| didulica a răspuns:

Sincer,sunt o fata care are prea mult curaj in ea, fa ce iti zice inima si dai inainte nu sta pe loc fa ce iti dorsti si vei reusi, cum a spus si Nobody4Nobody :
Nu are de ce să îţi fie teamă. Eşti tu însuţi şi dacă nu te place aşa cum eşti, nu te merită. Începe cu mai mult decât un salut, cere-i o adresă de mess, Facebook, etc. Poate un număr de telefon.Sau pur şi simplu întreabă dacă ar dori să iasă cu tine. Apoi vine schimbul de adrese şi numere de telefon.Şi dacă te refuză, priveşte partea bună. Măcar puteţi să fiţi amici; ORICUM FI CURAJOS SI INFRUNTATI TEAMA!