| Larisa_3441 a întrebat:

Astazi ma intalnesc cu un baiat care vine vara la mine in oras si sta la bunicii lui dar in principiu el sta in Bucuresti. Sa va povestesv putin ca sa stitii despre ce e vorba. Acum cateva zile eram in parc cu o prietena si eu l-am vazut pe el si i-am spus prietenei mele ca mi se pare dragut,iar ea a avut tupeullaughing sa se duca la el sa il intrebe cum il cheama iar el i-a spus, el era impreuna cu prietenul lui iar el era pe bicicleta. Prietenul lui a venit la noi sa ne intrebe care dintre noi e : X (numele meu) iar eu i-am spus eu si m-a dus la el pe banca si ne-a pus sa ne apropiem. Intre timp prietena mea a plecat iar el era foarte timid si rusinos.Prietenul lui ne-a trimis pe o banca mai incolo ca sa stam singurilaughing si i-am pus asa niste intrebari generale vorbeam despre tigari,droguri si chestii nu despre relatii insa eu i-am pus toate intrebarile el spunea ca nu stiu chiar nu stiu nu imi trece nimic prin minte. Am stat cam o ora cu el pe banca dupa care am plecat sa ii era foame si era deja tarziulaughing iar el in ziua urmatoare pleca la Bucuresti pentru pregatire si se intoarce astazi, asta s-a intamplat acum 2 zile.Prietenul lui vrea sa fim impreuna mi-a dat si numarul lui si ne-a pus sa ne dam fb-ul(noroc cu el) si i-am trimis un mesaj ce faci nu stiu ce nu prea vorbeam si l-am intrebat ieri cand vine se intalneste cu mine? iar el a zis ca nu stiu,sa vad cand ajung si i-am zis sa imi trimita un sms cand vine si a zis ok,iti trimit mesaj cand vin,iar eu chiar nu stiu ce sa vorbesc cu el prin mesaje, astept sa ma vad face to face to el.Intrebarile mele:
1.Nici prietenul lui nu stiu daca ma place a zis ca nu i-a spus nimic, de ce asa timid? sau inseamna ca nu ma place? si prietenul lui a zis ca e foarte timid.
2.Eu o sa incerc sa ii pun cat mai multe intrebari pot sa profit cat timp am cu el,dar imi este rusine sa il intreb de relatii,nu stiu de ce, ce as putea sa il intreb sau e in regula daca vorbim despre relatii?
3. Daca vad ca merge si vorbim si o sa ne mai vedem m-am gandit sa nu il intreb pentru ca as vrea ca el sa ma intrebe daca vreau sa fiu cu el, insa daca vad ca nu prea merge il iau tare cu interbarilaughing si vi s-ar parea ciudat sa il intreb eu daca vrea sa fie cu mine? aici vreau sa imi raspunda baietii mai timizi
4. Dati-mi niste sfaturi daca ma blochez ce naiba sa fac. sper sa mearga, funda dupa intalnire! mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| xJessie a răspuns:

Daca el nu actioneaza inseamna ca ii e frica sa iti spuna ceva pentru ca, probabil crede ca se va face de ras in fata ta. Oricum, daca el nu face nimic, inseamna ca ar trebui sa incerci sa fii tu cea tupeista si sa faci tu primul pas, poate asa veti reusi sa deveniti prieteni...si in sfarsit va avea putin curaj, macar sa vorbeasca cu tine. :d Poate dupa va fi si o relatie intre voi. Sper ca raspunsul meu ti-a fost de folos.batting eyelashes

1 răspuns:
| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

1. Mulți băieți sunt timizi.
2. Întreabă-l lucruri despre el, ce muzică îi place, ce filme vizionează etc.
3. Nu ar fi ciudat, dar să nu-l întrebi direct dacă vrea să fie cu tine... ci să mai bagi, adică genul: îmi pari drăguț și mă întreb dacă...
4. Gândeștete la multe subiecte de conversație, când de blochezi nu te panica, respiră și expiră.