| anonim_4396 a întrebat:

Sall TPU,
Imi poate explica cineva ce e ala petting?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Totalitatea atingerilor, mangaierilor aplicate zonelor erogene si nu numai, efectuate/executate cu mainile, gura, limba sau cu anumite parti ale corpului. Se poate spune ca pettingul reprezinta totalitatea manevrelor executate in vederea excitarii pana la atingerea punctului culminant adica a ejacularii la barbat si a orgasmului la femeie insa fara a se face sex real.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Citeste urmatorul material; http://www.eva.ro/......31497.html

| Oxymorone a răspuns:

Petting in engleza si tandrete sexuala sau preludiu in romana happy

| ElenaSt2011 a răspuns:

Pat vine din engleza si inseamna a mangaia. Deci, este vorba despr mangaierile si dezmierdarile care au loc inaintea si in timpul actului amoros.

Mai pe scurt, face parte din preludiu.

| cameleonu05 a răspuns:

Pettingul este preludiul pe care ti-l face el inainte de sex, te saruta te mangaie etc. In romana e preludiu, in engleza e petting.

| Agenta000 a răspuns:

Ceva in legatura cu dragostea, sa te pupi...

| Kyda12374 a răspuns:

"Jocul de-a excitatia" - aceasta ar putea fi definitia cea mai buna a petting-ului. Atingeri tandre, priviri patimase, alinturi pline de erotism, saruturi suave, dezmierdari fierbinti - activitati sexuale care exclud contactul organelor sexuale, dar care va pot aduce orgasmele mult dorite.

Petting-ul este un joc al mainilor cu trupul partenerului, este sex fara penetrare, dar al naibii de placut! La fel credeau si adolescentii din America anilor '50, care, din lipsa de mijloace de contraceptie, se stimulau prin mangaieri si saruturi pana cand atingeau orgasmul.