| anna76 a întrebat:

In luna aprilie pe data de 10 m-am jucat cu iubitul meu, iar el a ejaculuat in mina mea, a atins si el sperma apoi a dat cu mina in zona mea intima. Pe 13 mi-a venit ciclul ca de obicei fara intirziere. In luna mai tot pe 10 am avut aceeasi joaca cu iubitul, acum insa nu a ejaculat. Ciclul mi-a venit iar la timp dupa 3 zile, adica pe 13. Tin sa mentionez ca sunt virgina. Vreau sa stiu daca am vreo sansa sa fiu gravida, fiind ca auzit multe cazuri in care fata era virgina, insa din cauza a sperma a ajuns in zona vaginului a ramas gravida. (Ciclul mi-a venit nornal in ambele luni)

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In vaginul femeii poate ajunge sperma in 21-23 de zile din cele 28-30 de zile ale unui ciclului menstrual REGULAT si cu toate acestea sa nu se intample nimic deosebit, deoarece cele 21-23 de zile reprezinta perioada nefertila. Sarcina se poate produce, naste/forma doar dintr-un ovul care a fost fecundat de un spermatozoid iar acest lucru se poate produce doar in cazul in care sperma ajunge in vagin in cele 5-6 zile care reprezinta PERIOADA FERTILA. Nici in cazul tau nu s-a intamplat nimic din moment ce menstruatiile s-au produs la data calculata/la timp. Acestlucru s-a intamplat deoarece in cele 2 cicluri menstruale complete, amintite de tine in perioadele fertile situate in perioada zilelor 26 martie - 02 aprilie, iar urmatoarea intre zilele 25 aprilie - 01 mai nu ati intretinut jocuri sau acte sexuale. Ultima perioada fertila in care ai fi putut ramane insarcinata a fost intre 26 mai si 01 iunie. In cazul in care nu a ajuns sperma in vaginul tau in perioada 26 mai si 1 iunie nu poti fi insarcinata si in acest caz in data de 12 iunie se va porni in mod cert menstruatia. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Mare adevar a spus acel om urmatorul lucru: "virginele sunt cele mai batute in cap feritiva de ele"

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Anuța te joci cu lăbuța?laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cîti ani ai 12?

| Emilian65 a răspuns:

In situatiile prezentate de tine nu poti ramane gravida, chiar daca ai fost virgina.

| GabiBucur1991 a răspuns:

Ai grija cum te joci.
Nu esti gravida, INCA.

| anna76 explică:

Deci nu am sanse sa fi ramas gravida, da? M-am speriat foarte mult, cu toate ca mi-a venit menstruatia la timp