| anonim_4396 a întrebat:

Sall tpu.Sunt cu un baiat de 2 luni, dar am mai avut o relatie cu el acum un an, tot cam 2 luni...Acuma ne-am impacat si ne inteleg f bine happy Intr-o zi mi-a dat de inteles ca vrea sa facem dragoste, dar eu nu ma simt inca pregatita, iar el se supara pe mn.Ma gandesc ca doar asta vrea de la mine, daca se grabeste asa.big grin Voi ce ziceti?

7 răspunsuri:
| AlinaAndreea21 a răspuns:

Sunt posibilitati foarte mari, ca el asta sa-si doreasca, vorbeste cu el, si zii ca nu esti pregatita, daca nu te asteapta, pierderea lui! Nu merita sa faci asa ceva, decat atunci cand vei fi pregatita, si cu persoana care te iubeste, si o iubesti. Ai grija ce faci, decizia iti apartine :*

| Dariusuu a răspuns:

Spune-i ca va trebui sa astepte ceva timp, daca te iubeste va ramane.

Ai grija de tine.

| NicolasG a răspuns:

Destul de importanta e si varsta...
dar la orice varsta tot vei avea de anvatat:http://www.youtube.com/watch?v=rZAbs9hH8Vk
extre de bine pregatit profu, are povete si sfaturi antelepte

| Randal a răspuns:

Hitler: daca ar vrea doar sa faca dragoste cu tine nu cred ca ar sta vreun baiat 2 luni sau 1-2 ani doar pentru astastraight face ce ar avea de castigat? si la faza cu "Dar daca te iubeste te va astepta cat va fi nevoie, pana te vei simti tu pregatita." daca tu nu esti pregatita 10 ani vrei sa te astepte atat? sa fim serios acumlaughing cat timp ai vrea sa astepte? daca stii ca nu poti face asta nu iti mai cauta prieten si totul e rezolvatstraight face si eu sunt cu o fata mai mica ca mine cu 4 ani si am sa o astept un timp, dar nu exagerat " un an sau doi ani" tin la ea si o iubesc enorm

| justHISgirl a răspuns:

Tot depinde de tine si de ceea ce simti, procedeaza mereu asa cum stii tu mai bine si va fi ok pina la urma.sa stii un lucru daca va pleca nu tu vei pierde, ci dimpotriva.Bafta!

| geogeo93 a răspuns:

Baietii sunt nerabdatori.
Da, poate inseamna ca doar asta vrea de la tine daca se grabeste, dar nu neaparat, poate fi si faptul ca pur si simplu vrea sa faceti dragoste, tine la tine si vrea sa fii a lui.
Dar daca te iubeste te va astepta cat va fi nevoie, pana te vei simti tu pregatita.

| geogeo93 a răspuns:

Am uitat sa spun ca faptul ca tu nu vrei sa faci dragoste cu el deoarece nu esti pregatita nu este absolut deloc un motiv de suparare. Faptul ca el se supara ma duce cu gandul mai mult spre ceea ce ai zis si tu, adica doar asta vrea de la tine. Trebuie sa vorbesti cu el si sa lamuriti cum sta treaba. Cum am mai zis, daca te iubeste o sa te astepte si nu o sa se supere. Tu nu trebuie sa faci ceva ce nu vrei din cauza ca se supara el, mai ales ca este vorba de dragoste.