| Adrian159357 a întrebat:

Salut, acum 26 ore (12.05.2019 ora 23:00) am facut sex protejat cu partenera... dupa primul numar cand am scos prezervativul de pe penis l-am atins (penisul) cu mana, mai exact degetele utilizate pentru a-l schimba, daca dupa ce am atins penisul de spermatozoizi si am pus alt prezenvativ nefolosit atingandu-l cu respectivele degete si facand iar sex, poate aparea o eventuala sarcina? Cer serioziate! Multumesc.

Răspuns Câştigător
| ThyDoom a răspuns:

Dacă sunt expuși la aer, spermatozoizii mor în cateva minute. Poate rămâne însărcinată doar dacă s-o fi nimerit vreun spermatozoid de tipul Chuck Norris. Ăștia nu mor nici în infernul lui Hades.
Eu zic să stai liniștit, nu cred că o să rămână însărcinată.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu poate apare nici o sarcina in acest fel.

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata nu poate sa ramana gravida.

| Goete a răspuns:

Ce ciudat... dupa ploaie, umbrela. De ce nu gandesti inainte? De altfel spermatozoizii mor in contact cu aerul.