| mauitlamasialtelecandmamasturbes a întrebat:

Salut,

Acum cateva zile, am intrebat o fata daca ma place. Daca ati vazut, am mai pus o intrebare tot despre ea.M-a refuzat.
Ce pot face? Suntem in aceeasi clasa.
Nopti nedormite, plans foarte mult, nervi sad

Ma poate ajuta cineva sa ma combin cu ea?

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este imposibil sa te ''combini'' cu cineva care NU simte niciun fel de atractie sentimentala fata de tine. Relatia de dragoste si/sau cea de iubire se bazeaza pe atractia sentimentala reciproca. Din moment ce ai fost refuzat, se poate aprecia/considera ca si ea exact la fel ca si tine, este atrasa sentimental de un baiat fata de care manifesta sentimente de dragoste. In astfel de situatii este indicat sa renunti deoarece este inutil sa astepti in continuare si sa-ti cauti fericirea in alta parte, in bratele unei alte fete. Succes. SanatatE!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ce poti face? Nimic. Ii respecti decizia, o lasi in pace, si cauti alt crush.
Nopti*
Plans? Nu e normal. Nu ai avut o relatie cu ea, ai visat prea mult. Nu ai de ce sa suferi. Suferinta simt aia care au trait ceva timp alaturi de cineva, si s-au trezit brusc singuri. Tu erai deja singur, ar trebui sa fii indiferent.

| Andreeush a răspuns:

Dacă te-a refuzat nu mai poți face nimic.
Acceptă situația și treci mai departe.

| Hammurabi a răspuns:

Dacă nu te place, ce să mai combini?
Nu poți să-i dai cu bâta în cap și s-o târăști în peșteră... nu mai sunt vremurile alea.

| Plato a răspuns:

Pentru ce plang copiii in ziua de azi.
Eu plângeam cand pierdeam la Yu-Gi-Oh, si inconstientii astia plang dupa relatii, generatie infecta.

N-ai ce face, prietene. Pune mana pe carte si vezi-ti de treaba.

| Emma30555 a răspuns:

Dragoste cu forta nu se poate, inimii nu i poti porunci, dar te vei indragosti din nou, trebuie sa ai rabdare

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Dar tu esti un mare prost de plangi dupa ea las-o in pace o sa gasesti tu pe cineva.

| BubbleGumCupcakesss a răspuns:

E foarte greu sa te combini cu o fata, mai ales daca e o incapatanata. Daca nu te place, de ce mai continui?
Nu iti mai face nervi pentrue a, dragule. Nu meriti sa plangi dupa o fata care nu te place?

| CrazyGuy a răspuns:

Lasa frate se mai intampla! vei ghasi tu un fata care te iubeste mult si las-o pe asta c-ai proasta!

| GrigoreEdyAlex a răspuns:

Foloseste mana dreapta, te va ajuta in noptile nedormite.